Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów w skokach. Trudna sytuacja Polski

Bez wielkich zmian w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Sytuacja Polaków może jednak martwić - do 363 punktów urosła przewaga Norwegów, a do zawodników Michala Doleżala dzięki drugiemu konkursowi w Klingenthal dziewięć punktów odrobili także Niemcy.

Konkurs w Klingenthal wygrał Halvor Egner Granerud, który zagwarantował Norwegii kolejne 100 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Świetnie spisał się także Robert Johansson, który był czwarty. Dzięki tak dobrej dyspozycji Norwegowie mają już 363 punkty przewagi nad Polską i 1162 punkty nad Niemcami. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Strata Niemców zmalała. Dzięki drugiemu konkursowi w Klingenthal odrobili dziewięć punktów 

799 punktów - tyle wynosi strata niemieckich skoczków do polskiej kadry po drugim konkursie weekendu w Klingenthal. To o dziewięć punktów mniej niż po pierwszym, Niemcy zyskali dużo przede wszystkim na trzeciej pozycji Markusa Eisenbichlera

Halvor Egner GranerudGranerud wygrywa dzięki pokerowej zagrywce! Stoch najlepszy z Polaków. Kubacki blisko rekordu

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów:

  1. Norwegia - 4282 punkty
  2. Polska - 3919 punktów
  3. Niemcy - 3120 punktów
  4. Austria - 2550 punktów
  5. Słowenia - 2084 punkty
  6. Japonia - 1898 punktów
  7. Szwajcaria - 438 punktów
  8. Rosja - 303 punkty
  9. Finlandia - 287 punktów
  10. Kanada - 112 punktów

Fatalny upadekFatalny upadek w PŚ. Kvandal nie dała rady wstać o własnych siłach [WIDEO]

W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Halvor Egner Granerud, który ma przewagę 429 punktów nad drugim Markusem Eisenbichlerem i 561 nad trzecim Kamilem Stochem. Miejsca kolejnych Polaków w czołówce się nie zmieniły - czwarty jest Piotr Żyła, szósty Dawid Kubacki, a piętnasty Andrzej Stękała.

Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach po konkursie w KlingenthalTak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach po konkursie w Klingenthal

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w weekend 12-14 lutego w Zakopanem. Konkursy na Wielkiej Krokwi odbędą się zamiast próby przedolimpijskiej w Zhangjiakou. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: