Kamil Stoch przemówił do Graneruda! Nawiązał do klasyka [WIDEO]

"Janne Ahonen, na następnych zawodach cię pokonam" - padło kiedyś w hicie YouTube'a. Do internetowego klasyka nawiązał teraz w rozmowie z portalem skijumping.pl Kamil Stoch. - Halvor, na następnych zawodach cię pokonam! - śmiał się polski skoczek. A wcześniej mówił o tym, że trudno w skokach przewidywać, co będzie kolejnego dnia. Szczególnie gdy skoki nie są ustabilizowane.

Stoch w konkursie indywidualnym w Klingenthal zajął drugie miejsce. Po skokach na 138,5 i 134 metry przegrał tylko z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem (140,5 i 141,5 metra). To dopiero drugi raz, gdy Polak jest bezpośrednio za liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce podczas pierwszego konkursu w Engelbergu w grudniu zeszłego roku. Raz Stoch wygrał także bezpośrednio przed Granerudem - w Titisee-Neustadt w styczniu. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Stoch zażartował jak z YouTube'a! "Halvor, na następnych zawodach cię pokonam!"

- Wiem, co nie działa i wiem, gdzie najczęściej popełniam błędy. Nie wiem, jak to będzie funkcjonowało w kolejnych tygodniach, ale nie mam pojęcia, czy znowu to się dobrze poukłada, czy nogi będą dobrze komunikować się z głową. Czeka mnie mnóstwo z tym związanej roboty i muszę twardo stąpać po ziemi - mówił Stoch po zawodach w rozmowie dla skijumping.pl

 

- Gdybyś mi powiedział: Dominiku, jutro to na pewno będzie zwycięstwo, to uznałbym, że coś mnie tu kręcisz - stwierdził dziennikarz skijumping.pl Dominik Formela i wtedy Stoch odpowiedział mu parafrazą internetowego klasyka: Halvor, na następnych zawodach cię pokonam!

Eisenbichler wybuchł po konkursie w Klingenthal: To gó***ane. Niemcy komentująEisenbichler wybuchł po konkursie w Klingenthal: To gó***ane. Niemcy komentują

To nawiązanie do filmiku na platformie YouTube "Adam Małysz po pijaku" sprzed kilkunastu lat, w którym pojawiło się zdanie "Janne Ahonen, na następnych zawodach cię pokonam". Wypowiadała je osoba udająca Małysza. Wideo stało się hitem internetu, a powiedzenie weszło do słownika kibiców skoków. Jest też często używane w memach. 

Polacy na podium podczas drużynowego konkursu skoków podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.Polska goni Norwegię. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Kolejna okazja już w niedzielę. Drugi konkurs w Klingenthal od 14:30

Zatem kolejna okazja do pokonania Graneruda, o którym wspomina Stoch pojawi się już w niedzielę, gdy obaj zawodnicy wezmą udział najpierw w prologu o godzinie 13:00, a półtorej godziny później w drugim konkursie indywidualnym w Klingenthal. Kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich odbędzie się w dniach 12-14 lutego w Zakopanem. Relacje na żywo na Sport.pl.

Chwile grozy Klemensa Murańki podczas drugiego skoku w konkursie w KlingenthalChwile grozy Klemensa Murańki na skoczni w Klingenthal. "Przesadził"

Więcej o: