Granerud zdradził tajemnicę swoich zwycięstw. Norwegowie pytają już tylko o jedno

- Kto zatrzyma tego gościa? To, czego doświadczamy w tym sezonie Pucharu Świata, jest nie do opisania - mówił po sobotnim konkursie w Klingenthal dla NRK Johan Remen Evensen. Odnosił się do Halvora Egnera Graneruda, który w Niemczech odniósł już swoje dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie cyklu.

Halvor Egner Granerud był najlepszy w każdej serii rozgrywanej od piątku na Vogtland Arenie. W sobotę wygrał dziewiąty konkurs w tym sezonie Pucharu Świata. Był lepszy od Kamila Stocha i Bora Pavlovcicia. Powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu do aż 389 punktów nad drugim Markusem Eisenbichlerem.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Granerud zdradził tajemnice sukcesów. "To proste"

- Nie widziałem wyników drugiej serii, ale chyba też ją wygrałem. I znów byłem najlepszy w konkursie, to daje mi niesamowicie dużo pozytywnej energię. Czuję, że gdy wygrywam, stawiam kolejne kroki w kierunku swojego rozwoju - mówił Granerud w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport, Sebastianem Szczęsnym. 

Kamil Stoch / Halvor Egner GranerudŚwietna wiadomość dla Polaków przed kluczowymi konkursami! Dominacja Norwegów przerwana

- Tajemnice moich sukcesów? To proste: wyciąganie wniosków i konsekwencja - wyjaśnił Granerud. - Wygląda na bardzo spokojnego we wszystkim, co robi. Nie był zupełnie zadowolony ze swojej pierwszej próby, ale w drugiej spisał się lepiej. To zawodnik, który zawsze szuka swojego optimum i stara się poprawiać z każdym skokiem - opisywał w wywiadzie dla telewizji NRK Alexander Stoeckl

Evensen zachwycony, norweskie media piszą, że "Granerud wygląda na zawodnika nie do zatrzymania"

- Dziś byłem trochę bardziej nerwowy niż zawsze. Dużo od siebie oczekiwałem, nałożyłem dużą presję na dobry wynik w tym konkursie, ale przed drugą serią byłem coraz spokojniejszy i udało mi się potwierdzić dobrą formę. Teraz mam dużo pewności siebie przed kolejnymi konkursami - dodał Halvor Egner Granerud. "Wygląda na to, że jest nie do zatrzymania, a mistrzostwa świata w Oberstdorfie nadchodzą" - napisali po sobotnim konkursie dziennikarze portalu aftenposten.no. 

Tak Kamil Stoch skomentował decyzję jury o skróceniu rozbiegu w II seriiTak Kamil Stoch skomentował decyzję jury o skróceniu rozbiegu w II serii

- Kto zatrzyma tego gościa? On dostarcza niesamowitych skoków i sukcesów co konkurs. To, czego doświadczamy w tym sezonie Pucharu Świata, jest nie do opisania - zachwycał się ekspert telewizji NRK, były norweski skoczek, Johan Remen Evensen. Jeśli Granerud wygra jeszcze dwa konkursy Pucharu Świata w tym sezonie, zrówna się w liczbie zwycięstw z najlepszym norweskim skoczkiem pod tym względem - Roarem Ljokelsoeyem, który ma ich jedenaście. Drugim najlepszym wciąż pozostaje Anders Jacobsen z dwoma wygranymi, a na trzeciej pozycji są Roger Ruud i właśnie Granerud, którzy mają ich po dziewięć.

Polacy na podium podczas drużynowego konkursu skoków podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.Polska goni Norwegię. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Najbliższa okazja do odniesienia kolejnego zwycięstwa dla Norwega przydarzy się już w niedzielę. Wtedy odbędzie się najpierw prolog o godzinie 13:00, a następnie drugi konkurs indywidualny w Klingenthal o 14:30. W weekend 12-14 lutego rywalizacja przeniesie się do Zakopanego. Relacje na żywo na Sport.pl.