Norweski skoczek wbił sobie nóż w udo, ale nie dał zszyć rany! Wziął udział w konkursie!

Nietypowa sytuacja miała miejsce przed piątkowym konkursem Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Norweg Sander Vossan Eriksen, dopasowując wiązania, wbił sobie nóż w udo. Nie przeszkodziło mu to jednak chwilę później wziąć udział w zawodach.

Dopasowywanie wiązań na własną rękę skończyło się dla Norwega Sandera Vossana Eriksena w karetce. Mimo że lekarz chciał zaszyć ranę na udzie, to jednak sam zawodnik zdecydował o tym, żeby ją jedynie zabandażować, po czym... ruszył na skocznię. 

Zobacz wideo "Słowa Graneruda to akt frustracji. Przeprosił i sprawa jest zakończona"

Rana nie okazała się większym problemem dla norweskiego zawodnika. W pierwszym piątkowym konkursie wprawdzie był on dopiero 53., ale w drugim zajął już 13. miejsce. Jeszcze lepiej było w sobotę, gdy Eriksen plasował się na 6. oraz 11. pozycji. 

Halvor Egner Granerud w sobotę w WillingenCzy ktoś jest w stanie zatrzymać Graneruda? Szef Norwegów: To jedyna słabość Halvora

Kosmiczny wyczyn Wohlgenannta

Wszystkie cztery (!) konkursy w Willingen w ten weekend wygrał Austriak Ulrich Wohlgenannt. 26-letni skoczek na tyle zdominował rywalizację na Muehlenkopfschanze, że jego łączna przewaga nad drugimi miejscami z kolejnych zawodów przekroczyła 90 punktów.

To właśnie Wohlgenannt objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, wyprzedzając swoich rodaków - Stefana Rainera i Markusa Schiffnera. 

Więcej o: