Nagła zmiana w programie PK w Willingen! Polacy walczą o dodatkowe miejsce

Pogoda nie ułatwia życia skoczkom w niemieckim Willingen. Po dużych problemach podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata, kolejne problemy dotkną zawody Pucharu Kontynentalnego. Organizatorzy musieli z tego powodu zmienić harmonogram zawodów w weekend.

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen wystartował o godzinie 16.15 i już wtedy było jasne, że to może być długi dzień ze skokami narciarskimi, wszak 45 minut wcześniej odwołano serię kwalifikacyjną. I tak w istocie było. Na starcie stanęło 55 zawodników i chociaż pierwszych kilkunastu skoczków skakało dosyć płynnie, to później zaczęły się większe problemy. Kanadyjczyk Mackenzie Boys-Clowes z belki schodził pięć razy.

Koce ogrzewające zawodników w WillingenTo była antyreklama skoków! Dlaczego FIS tak ciągnął konkurs? Powód jest prozaiczny

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Kolejne problemy w Willingen

Ten scenariusz może się powtórzyć w Willingen także w najbliższy weekend, gdy odbywać się będą zawody Pucharu Kontynentalnego. Organizatorzy w czwartek podjęli decyzję, że ze względu na złe prognozy pogody, dwa konkursy odbędą się już w piątek, kiedy miał odbyć się tylko jeden konkurs, z planowanych na ten weekend czterech. Plan na sobotę i niedzielę zostanie podany później.

Wszystko za sprawą fatalnej pogody w Niemczech, która może storpedować także zawody Pucharu Świata w Klingenthal. Norweska strona yr.no, słynąca ze sprawdzonych prognoz podaje, że wiatr ma sięgać nawet 6 m/s. Najlepsze warunki mają panować w piątek, gdy rozgrywane będą kwalifikacje, ale i wtedy ma wiać z siłą do 4 m/s. Dodatkowo zapowiadane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Kamil StochPŚ w skokach w Klingenthal może zostać storpedowany. Powtórka z Willingen

Na piątek zaplanowane są dwie oficjalne sesje treningowe, które rozpoczną się o godz. 15:00. Potem, o 17:30, rozegrane zostaną kwalifikacje. W sobotę o 14:30 rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny, który poprzedzi seria próbna (od 13:15). W niedzielę także o 14:30, odbędzie się drugi konkurs indywidualny. O 13:15 rozpoczną się kwalifikacje. Relacje ze wszystkich serii na Sport.pl.

Więcej o: