Kolejne zawody PŚ w skokach! Gdzie i o której oglądać? Transmisja TV, stream online

W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w niemieckim Klingenthal. Konkursy na Schwarzbergschanze odbędą się w zastępstwie za odwołaną z powodu pandemii COVID-19 rywalizację w Sapporo.

Skocznia w Klingenthal dobrze kojarzy się polskim skoczkom, którzy odnieśli na niej niejeden sukces. W 2011 r. Kamil Stoch wygrał tam swój pierwszy konkurs Pucharu Świata poza Polską, a dwa lata później sensacyjne zwycięstwo na Schwarzbergschanze odniósł Krzysztof Biegun. Również drużynowo wiodło się tu Polakom się bardzo dobrze, w 2016 i w 2019 r. Polacy stawali na najwyższym stopniu podium. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Michal Doleżal ogłosił kadrę na Klingenthal

Trener polskiej kadry Michal Doleżal dokonał jednej zmiany w porównaniu do zawodów z Willingen. Słabo spisującego się ostatnio Aleksandra Zniszczoła zastąpi Tomasz Pilch. 26-latek zaliczył kilka dobrych skoków na Muchlenkopfschanze, ale we wszystkich konkursach był się poza czołową trzydziestką. Reszta drużyny pozostaje bez zmian. Oprócz Pilcha w piątkowych kwalifikacjach obejrzymy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego. 

Kamil Stoch już wie, to on wygrał w KlingenthalNiesamowity powrót Kamila Stocha! Pierwsza wygrana Polaka za granicą [WIDEO]

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wciąż prowadzi Halvor Egner Granerud. Norweg po dwóch zwycięstwach w Willingen umocnił się na szczycie hierarchii całego sezonu. Drugi jest Niemiec Markus Eisenbichler, trzeci Kamil Stoch ze stratą 481. punktów do lidera. W czołowej dziesiątce znajdują się jeszcze dwaj Polacy: czwarty Piotr Żyła i szósty Dawid Kubacki

Anders Fennamel (Norwegia) podczas pierwszego skoku po kontuzji kolana z 2019 roku. Źródło: TwitterWielki powrót do skoków! Fannemel wykonał pierwszy skok po półtorarocznej przerwie [WIDEO]

Puchar Świata w Klinghental. Gdzie i kiedy oglądać?

Skakanie rozpocznie się w piątek (05.02) o godzinie 17:30. Wtedy to odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu. Transmisję będzie można obejrzeć w Eurosport 1 i Eurosport Playerze. 

W sobotę (06.02) o 14:30 odbędzie się konkurs indywidualny. Transmisja w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport, Eurosport 1 oraz Eurosport Playerze.

W niedzielę (07.02) o 13:15 odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, który zaplanowany jest na 14:30. Transmisja do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport, Eurosport 1 oraz Eurosport Playerze.

Adam MałyszCzeski komentator krzyczał: "dotkl se snehu!". To skok-symbol "Małyszomanii"

Więcej o: