Niesamowity powrót Kamila Stocha! Pierwsza wygrana Polaka za granicą [WIDEO]

Mija dokładnie 10 lat od drugiego zwycięstwa Kamila Stocha. Polski skoczek zwyciężył w niemieckim Klingenthal, odrabiając wielką stratę, którą miał po pierwszej serii.

Kamil Stoch w Klingenthal skakał uskrzydlony po zwycięstwie w Zakopanem, które odniósł zaledwie półtora tygodnia wcześniej. Polak na Wielkiej Krokwi odniósł wówczas swoją pierwszą wygraną - tym cenniejszą, że odniesioną przed własną publicznością, zastępując niejako Adama Małysza, który upadł w pierwszej serii.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Po pierwszej serii liderem był Niemiec Michael Uhrmann, który pobił rekord skoczni i zdecydowanie prowadził przed Czechem Romanem Koudelką i Austriakiem Thomasem Morgensternem. Kamil Stoch był 4., tracąc jednak ponad 18 punktów do lidera. W drugiej serii przypuścił jednak atak, który sprawił, że po raz pierwszy wygrał za granicą.

Kamil StochPŚ w skokach w Klingenthal może zostać storpedowany. Powtórka z Willingen

Stoch odrobił potężną stratę i wygrał po raz drugi w karierze

Stoch skoczył 136,5 metra i objął prowadzenie. Morgenstern wylądował 2,5 metra bliżej, jednak miał problemy po lądowaniu, które kosztowały go porażkę z Polakiem. Koudelka nie wytrzymał presji, wylądował znacznie bliżej i wypadł z walki o wygraną. Uhrmann potrzebował zaledwie 126 metrów, by zwyciężyć. Niemiec spadł jednak na 115. metrze i zajął ostatecznie dopiero 13. miejsce.

Kamil Stoch ma więcej dobrych wspomnień ze skocznią w Klingenthal. Polak jeszcze dwa razy zwyciężał na Vogtland Arenie - dwukrotnie w konkursach drużynowych. Natomiast Polacy powodów do radości mieli znacznie więcej - Adam Małysz zajmował tam 2. i 3. miejsce, a Krzysztof Biegun odniósł sensacyjne zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu 2013/2014.

Więcej o: