PŚ w skokach w Klingenthal może zostać storpedowany. Powtórka z Willingen

W niedzielę byliśmy świadkami wyjątkowo loteryjnego konkursu w Willingen. Niestety prognozy pogody pokazują, że w najbliższy weekend na skoczni w Klingenthal warunki mogą być bardzo podobne - ma wiać silny wiatr i padać deszcz lub deszcz ze śniegiem.

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen wystartował o godzinie 16.15 i już wtedy było jasne, że to może być długi dzień ze skokami narciarskimi, wszak 45 minut wcześniej odwołano serię kwalifikacyjną. I tak w istocie było. Na starcie stanęło 55 zawodników i chociaż pierwszych kilkunastu skoczków skakało dosyć płynnie, to później zaczęły się większe problemy. Kanadyjczyk Mackenzie Boys-Clowes z belki schodził pięć razy.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Fatalne prognozy pogody przed skokami w Klingenthal

Niestety prognozy pogody zwiastują, że podobnie może wyglądać konkurs w Klingenthal. I to w optymistycznym scenariuszu. Norweska strona yr.no, słynąca ze sprawdzonych prognoz podaje, że wiatr ma sięgać nawet 6 m/s. Najlepsze warunki mają panować w piątek, gdy rozgrywane będą kwalifikacje, ale i wtedy ma wiać z siłą do 4 m/s. Dodatkowo zapowiadane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Na piątek zaplanowane są dwie oficjalne sesje treningowe, które rozpoczną się o godz. 15:00. Potem, o 17:30, rozegrane zostaną kwalifikacje. W sobotę o 14:30 rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny, który poprzedzi seria próbna (od 13:15). W niedzielę także o 14:30, odbędzie się drugi konkurs indywidualny. O 13:15 rozpoczną się kwalifikacje. Relacje ze wszystkich serii na Sport.pl.

Więcej o: