Niższy wynik w skokach zdarzył się 29 lat temu!

Reprezentanci tylko trzech krajów wygrywali konkursy w Pucharze Świata w skokach w sezonie 2020/2021. Niższy wynik był aż 29 lat temu

W tej edycji Pucharu Świata zwyciężali dotychczas: Polacy (trzy razy Kamil Stoch i raz Dawid Kubacki), Niemcy: (dwukrotnie Marcus Eisenbichler i raz Karl Geiger) oraz Norwegowie (aż ośmiokrotnie Halvor Egner Granerud i po jednym razie Robert Johansson i Marius Lindvik).

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

W sezonie 91/92 królowali Austriacy i Finowie

Ostatni raz mniejsza liczba zwycięzców na tym etapie Pucharu Świata (po siedemnastu konkursach) była 29 lat temu - w sezonie 1991/1992. Wówczas wygrywali tylko reprezentanci Finlandii (Toni Nieminen) i Austrii (Ernst Vettori, Werner Rathmayr, Andreas Felder, Heinz Kuttin i Austria Martin Höllwarth).

Co ciekawe, w tej edycji Pucharu Świata na drugich i trzecich miejscach, tylko sześć razy byli przedstawiciele innych państw niż Niemcy, Polska i Norwegia. Po trzy razy na podium stawali skoczkowie z Austrii (dwa razy Daniel Huber i raz Stefan Kraft) oraz Słowenii (Anze Lanisek).  

Kolejny konkurs PŚ rozpocznie się już w piątek w niemieckim Klingenthal. Tego dnia o godz. 15 zaplanowany jest trening, a o godz. 17.30 kwalifikacje do sobotniego konkursu (godz. 14.30).

Więcej o:
Copyright © Agora SA