A jednak Willingen Five! Kwalifikacje odwołane, wszyscy zawodnicy w konkursie!

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego w Willingen zostały odwołane po oddaniu 27 skoków ze względu na trudne warunki atmosferyczne. W cyklu Willingen Six zostanie zatem rozegrane pięć serii.

W piątek Polacy latali w Willingen fenomenalnie - rekord skoczni pobił Klemens Murańka, a kwalifikacje wygrał Andrzej Stękała. Sobota miała nieco innych bohaterów, bo na podium stanął Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce, a w najlepszej dziesiątce znaleźli się także Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Niedziela zapowiadała się loteryjnie - warunki w trakcie drugich kwalifikacji były bardzo zmienne. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Odwołane kwalifikacje, a prowadził Zniszczoł! Podmuchy nawet do siedmiu metrów na sekundę!

Wiatr mocno kręcił: byli zawodnicy, którzy mieli mocne podmuchy pod narty, ale później długo utrzymywał się wiatr nawet do dwóch metrów na sekundę z tyłu skoczni. Najlepiej z Polaków w tak trudnych warunkach spisał się Aleksander Zniszczoł (126 metrów), który po 27 zawodnikach prowadził w serii. Szósty był natomiast Klemens Murańka, który uzyskał 127 metrów.

Franciszek Gąsienica GrońZdobył pierwszy zimowy medal olimpijski dla Polski. A w kraju czekał na niego prokurator

Jury przed skokiem Jakuba Wolnego podjęło jednak decyzję, że warunki na skoczni są zbyt niebezpieczne - podmuchy dochodziły nawet do siedmiu metrów na sekundę - i odwołało kwalifikacje. Tym samym dopuszczono wszystkich 55 zgłoszonych zawodników do pierwszej serii konkursowej. Nie wystąpi w niej jednak Austriak Niklas Bachlinger, który na rozgrzewce doznał urazu kolana. Pojawi się natomiast wszystkich siedmiu Polaków - Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała.

Kamil StochTuż przed skokiem Stocha można się było złapać za głowę. Nagła przemiana Polaka

Willingen Six zamienił się w Willingen Five

Zgodnie z decyzją o odwołaniu drugich kwalifikacji w Willingen, w cyklu Willingen Six zostanie rozegrane tylko pięć serii. Taka idea tego turnieju obowiązywała w latach 2018-2020. Zmieniono ją dopiero na ten sezon. W klasyfikacji generalnej do tej pory liderem jest Halvor Egner Granerud przed Danielem Andre Tande i Dawidem Kubackim. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16:15. Relacja na żywo na Sport.pl.

Kamil StochGdzie oglądać niedzielne skoki w Willingen? Kwalifikacje i konkurs w TV [TRANSMISJA]

Więcej o: