Tak wygląda klasyfikacja Willingen Five przed konkursem. Czterech Polaków w dziesiątce

W niedzielę miały odbyć się kwalifikacje do drugiego konkursu w Willingen, liczące się do klasyfikacji cyklu Willingen Six. Miały, bo wiatr uniemożliwił ich przeprowadzenie. Przed ostatnim konkursem w znakomitej sytuacji znajduje się Dawid Kubacki, zajmujący trzecią pozycję.

O 14:45 miały rozpocząć się kwalifikacje przed drugim konkursem indywidualnym w niemieckim Willingen. Po skokach kilkunastu zawodników wiatr zaczął wiać ze znacznie większą siłą, utrudniając przeprowadzenie serii. Ostatecznie, po skokach 26 zawodników organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu kwalifikacji. Do tej pory liderem był Aleksander Zniszczoł, który skoczył 126 metrów.

A jednak Willingen Five! Kwalifikacje odwołane, wszyscy zawodnicy w konkursie!A jednak Willingen Five! Kwalifikacje odwołane, wszyscy zawodnicy w konkursie!

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Ta decyzja wpływa także na zasady turnieju Willingen Six, w którym ostatecznie liczyć się będzie nie 6 skoków, jak pierwotnie planowano, a maksymalnie 5, jeśli uda się przeprowadzić obydwie konkursowe serie. Przed ostatnim konkursem cyklu w bardzo dobrej sytuacji znajduje się Dawid Kubacki, który zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i w niedzielę będzie walczyć o utrzymanie miejsca na podium.

Dawid Kubacki walczy o podium cyklu Willingen Six

Liderem jest Halvor Egner Granerud. Po zwycięstwie w sobotnim konkursie, Norweg jeszcze powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Aż 12,6 punktu traci do niego jego rodak Daniel Andre Tande, a na trzecią pozycję wskoczył Dawid Kubacki, który ma 34,9 punktu mniej niż lider Pucharu Świata. Polak o zaledwie 0,3 punktu wyprzedza Markusa Eisenbichlera.

Klasyfikacja turnieju Willingen Six:

  1. Halvor Egner Granerud - 419,7 punktu
  2. Daniel Andre Tande - 407,1
  3. Dawid Kubacki - 384,8
  4. Markus Eisenbichler - 384,5
  5. Piotr Żyła - 377,5
  6. Marius Lindvik - 374,6
  7. Kamil Stoch - 374,5
  8. Bor Pavlovcić - 371,8
  9. Ryoyu Kobayashi - 365,9
  10. Andrzej Stękała - 360,5

Początek konkursu zaplanowano na godzinę 16:15. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: