Kamil Stoch na podium w Willingen! Świetne skoki Polaków w drugiej serii!

Kamil Stoch stanął na podium sobotniego konkursu w Willingen! Polak awansował z czwartej pozycji po pierwszej serii na trzecią dzięki próbie na 135,5 metra w finałowej serii. Siódme zwycięstwo w tym sezonie odniósł Halvor Egner Granerud!

Polacy świetnie prezentowali się w piątkowych sesjach na skoczni w Willingen - oddali trzy najdłuższe skoki tamtego dnia, czyli 150 i 152 metry Andrzeja Stękały, który wygrał kwalifikacje oraz 153 metry Klemensa Murańki, który w ten sposób ustanowił nowy rekord obiektu. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Podium Kamila Stocha w Willingen! Przegrał tylko z Tande i Granerudem

W serii próbnej w sobotę przebudził się natomiast Kamil Stoch, który uzyskał 141 metrów i zajął w niej drugie miejsce. W konkursie także skakał najlepiej z Polaków - po pierwszej serii i próbie na 142,5 metra był czwarty, ze stratą zaledwie 0,3 punktu do podium. 

Świetny skok Kamila Stocha w serii próbnej w WillingenBomba Kamila Stocha! Świetna forma przed konkursem w Willingen!

W drugiej skoczył 135,5 metra w bardzo trudnych warunkach i dało mu to awans na podium. Ostatecznie zajął trzecie miejsce za liderem Pucharu Świata, Halvorem Egnerem Granerudem (145,5 i 147,5 metra), który odniósł swoje siódme zwycięstwo w tym sezonie i Danielem Andre Tande (145 i 140,5 metra). 

Życiowy sukces Anny Twardosz! Zdobyła pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze!Życiowy sukces Anny Twardosz! Zdobyła pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze!

Trzech Polaków w dziesiątce! W drugiej serii poprawili się wszyscy

Inni Polacy także wypadli bardzo dobrze - każdy z nich poprawił swoją pozycję zajmowaną po pierwszej serii. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (138,5 i 140 metrów), dziewiąte Piotr Żyła (130,5 i 141 metrów), siedemnaste Jakub Wolny (127 i 138 metrów), a dwudzieste Andrzej Stękała (127 i 132,5 metra). Poza "30" znaleźli się 32. Klemens Murańka (125 metrów) i 34. Aleksander Zniszczoł (124,5 metra). 

Raw Air. Kamil StochZamieszanie ws. turnieju Raw Air. Impreza może ominąć legendarną skocznię

W niedzielę czeka nas kolejna część rywalizacji w Willingen zaliczanej także do mini-cyklu Willingen Six. W nim liderem jest Halvor Egner Granerud przed Danielem Andre Tande i Dawidem Kubackim. Drugi konkurs indywidualny zaplanowano na godzinę 16:15, a kwalifikacje na 14:45.

Więcej o: