Kubacki na podium o 0,3 punktu, czterech Polaków w dziesiątce turnieju Willingen Six!

Andrzej Stękała spadł z pierwszej na dziesiątą pozycję w klasyfikacji generalnej turnieju Willingen Six. Nowym liderem został zwycięzca sobotniego konkursu indywidualnego - Halvor Egner Granerud. Trzecią pozycję zajmuje Dawid Kubacki.

Po pierwszym dniu turnieju Willingen Six Polacy mogli cieszyć się pozycjami skoczków kadry Michala Doleżala w klasyfikacji generalnej. Prowadził zwycięzca kwalifikacji, Andrzej Stękała, na piątym miejscu był rekordzista skoczni, Klemens Murańka. Niestety, w sobotę wszystko się zmieniło. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Granerud liderem Willingen Six. Kubacki na podium

Liderem konkursu, a zarazem turnieju po pierwszej serii został Halvor Egner Granerud. Prowadził przed Danielem Andre Tande oraz Markusem Eisenbichlerem. Najlepszym z Polaków był czwarty Dawid Kubacki. Andrzej Stękała spadł na piątą pozycję.

Ostatecznie po zwycięstwie Graneruda w sobotnim konkursie, Norweg jeszcze powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Ma 419,7 punktu w nocie. Aż 12,6 punktu traci do niego jego rodak Daniel Andre Tande, a na trzecią pozycję wskoczył Dawid Kubacki, który ma 34,9 punktu mniej niż lider Pucharu Świata. O zaledwie 0,3 punktu wyprzedza Markusa Eisenbichlera.

Klasyfikacja turnieju Willingen Six:

  1. Halvor Egner Granerud - 419,7 punktu
  2. Daniel Andre Tande - 407,1
  3. Dawid Kubacki - 384,8
  4. Markus Eisenbichler - 384,5 
  5. Piotr Żyła - 377,5
  6. Marius Lindvik - 374,6
  7. Kamil Stoch - 374,5
  8. Bor Pavlovcić - 371,8
  9. Ryoyu Kobayashi - 365,9 
  10. Andrzej Stękała - 360,5

W dziesiątce znalazło się jeszcze trzech Polaków - piąty Piotr Żyła, siódmy Kamil Stoch i dopiero dziesiąty Andrzej Stękała, który po dwudziestym miejscu w pierwszym konkursie stracił wiele punktów. Cykl Willingen Six będą kończyły kwalifikacje i niedzielny konkurs w Willingen, które także wliczają się do końcowej noty w klasyfikacji generalnej turnieju. 

Więcej o: