Bomba Kamila Stocha! Świetna forma przed konkursem w Willingen!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w serii próbnej przed sobotnim konkursem indywidualnym w Willingen. Polak uzyskał 141 metrów i przegrał z Robertem Johanssonem o zaledwie 0,9 punktu.

Polacy piątkowymi skokami w Willingen rozbudzili apetyty na dobre wyniki w sobotę i niedzielę. Rekord skoczni podczas kwalifikacji poprawił Klemens Murańka, a całą serię wygrał Andrzej Stękała, który został także liderem turnieju Willingen Six.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Świetny skok Kamila Stocha przed konkursem w Willingen! Przebudzenie Polaka!

Słabiej skakał Kamil Stoch, ale Polak przebudził się w serii próbnej w sobotę. Uzyskał 141 metrów i zajął drugą pozycję. Wyprzedził go tylko Norweg Robert Johansson, który lądował o pół metra dalej i miał o 0,9 punktu lepszą notę (87,9 punktu). Tyle samo, ile Stoch skoczył za to Austriak Daniel Huber, który był trzeci. 

Życiowy sukces Anny Twardosz! Zdobyła pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze!Życiowy sukces Anny Twardosz! Zdobyła pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze!

W najlepszej dziesiątce uplasował się także drugi z Polaków - Piotr Żyła, który po skoku na 130,5 metra był dziewiąty. Nieco dalej w stawce znaleźli się szesnasty Andrzej Stękała (126 metrów), siedemnasty Dawid Kubacki (127 metrów), a także 26. Aleksander Zniszczoł (129,5 metra) i 29. Jakub Wolny (123,5 metra). 

Raw Air. Kamil StochZamieszanie ws. turnieju Raw Air. Impreza może ominąć legendarną skocznię

Pierwsza seria sobotniej rywalizacji już od 16:00!

Początek pierwszej serii konkursowej w Willingen zaplanowano na godzinę 16:00. W niedzielę odbędą się jeszcze jedne kwalifikacje i drugi konkurs indywidualny, który zamknie turniej Willingen Six. Seria próbna w sobotę nie liczyła się do jego klasyfikacji generalnej. 

Groźny upadek japońskiego skoczka podczas zawodów w SapporoNiebezpieczny upadek Rena Nikaido w Sapporo. Może opuścić najważniejszą imprezę sezonu [WIDEO]

Więcej o: