Życiowy sukces Anny Twardosz! Zdobyła pierwszy punkt w Pucharze Świata w karierze!

Anna Twardosz zdobyła pierwszy punkt Pucharu Świata w karierze podczas sobotniego konkursu na dużej skoczni w Titisee-Neustadt, w którym zajęła 30. miejsce! Do zawodów awansowały aż cztery zawodniczki Łukasza Kruczka, bardzo blisko miejsca w czołowej "30" była także Kinga Rajda.

Anna Twardosz w pierwszej serii skoczyła 109 metrów i zajmowała 27. miejsce. Dzięki temu stała się czwartą Polką z co najmniej jednym punktem Pucharu Świata po Kindze Rajdzie, Kamili Karpiel i Magdalenie Pałasz

Fantastyczny wynik Anny Twardosz! Polka z pierwszymi punktami w zawodach PŚ!

Po finałowym skoku na 103,5 metra Twardosz spadła na 30. miejsce - wyprzedziły ją Anna Odine Stroem, Yuka Seto i Anna Ruprecht. To jednak i tak ogromny sukces dla 19-latki z Lanckorony. Zatem najwyższą pozycją zajętą przez Polkę w historii konkursów PŚ pozostaje szóste miejsce Kingi Rajdy z Oberstdorfu z zeszłego sezonu. Konkurs wygrała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Marita Kramer (131,5 i 135 metrów) przed Norweżką Silje Opseth (127,5 i 138,5 metra) i Słowenką Emą Klinec (126 i 130 metrów).

Poza Twardosz w konkursie wystąpiły jeszcze trzy polskie skoczkinie. Najbliżej awansu do drugiej serii była Kinga Rajda, która po skoku na 108 metrów pozostała na 31. pozycji - do 30. Anny Odine Stroem straciła tylko 1,4 punktu. Na 33. miejscu rywalizację zakończyła Nicole Konderla (104 metry), a na 36. Kamila Karpiel (100 metrów).

Kolejne zawody w Hinzenbach już za tydzień

W kwalifikacjach, które zostały przeniesione z piątku na sobotę odpadła jedynie Joanna Szwab (96 metrów), która zajęła 43. miejsce. Do wejścia do konkursu zabrakło jej 6,4 punktu. W niedzielę w Titisee-Neustadt zostanie rozegrany jeszcze jeden konkurs indywidualny poprzedzony kwalifikacjami. Kolejne zawody Pucharu Świata kobiet przewidziano natomiast na dni 5-6 lutego, kiedy zawodniczki pojawią się w austriackim Hinzenbach na obiekcie o rozmiarze 90 metrów.