Klemens Murańka pobił rekord w Willingen! Absurdalnie daleki lot Polaka [WIDEO]

Klemens Murańka w kwalifikacjach do Willingen Six poleciał aż 153 metry! Polak pobił rekord skoczni, który od wielu lat należał do Janne Ahonena i Jurija Tepesa.

W pierwszym treningu Polacy zaprezentowali się kapitalnie, a najlepszy był Andrzej Stękała, który skoczył aż 150 metrów. Okazało się jednak, że nie był to najdłuższy skok Polaka w piątek w Willingen, bo Klemens Murańka w serii kwalifikacyjnej poleciał aż 153 metry! To nowy rekord skoczni w Willingen. O jeden metr poprawił dotychczasowy rekord Janne Ahonena (2005) i Jurija Tepesa (2014). Skoczył też 1,5 metra dalej niż Adam Małysz w swoim rekordowym locie na 151,5 metra. 

Zobacz wideo "Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"
 

18 lotów na minimum 150 metrów w Willingen

Oznacza, to, że w Willingen oglądaliśmy już 18 skoków powyżej 150 metrów, licząc także serie treningowe. W tym zestawieniu mamy aż trzech Polaków. Do tej pory był to tylko Adam Małysz, ale od dzisiaj są tam również Andrzej Stękała i Klemens Murańka. 

Kilkanaście minut później kolejny lot powyżej 150 metrów w Willingen zaliczył Andrzej Stękała, który w kwalifikacjach pofrunął aż 152 metry. 

Ostatecznie okazało się, że Andrzej Stękała wygrał pierwszą rundę Willingen Six, drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, a trzeci był Markus Eisenbichler. Polak ma 1,7 pkt przewagi nad Norwegiem i 4,2 pkt przewagi nad Niemcem w klasyfikacji Willingen Six. Klemens Muranka był piąty. Więcej tutaj:

Rekord Klemensa MurańkiKapitalna forma Polaków w Willingen! Stękała wygrywa kwalifikacje! Rekord Murańki

Więcej o: