Alarm w drużynie Słoweńców! Koronawirus wyeliminował dwóch skoczków

Fatalne wieści płyną z obozu słoweńskich skoczków. Do Willingen nie pojedzie Peter Prevc, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W Niemczech nie wystąpi także Domen Prevc, który znajdzie się na kwarantannie.

Słoweńcy mają w ostatnich tygodniach pecha do testów na koronawirusa. W ubiegłym tygodniu pozytywny wynik testu otrzymał Cene Prevc, przez co nie mógł wziąć udziału w zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti. Wydawało się, że sytuacja wśród słoweńskich skoczków jest już ustabilizowana, jednak w środę pojawiły się kolejne fatalne wieści.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Michal DoleżalMichal Doleżal zapowiada zmiany. Mają poprawić największą bolączkę Polaków

Problemy w kadrze Słoweńców przed zawodami w Willingen

Podczas testów, przed zawodami w Willingen, pozytywny wynik testu otrzymał Peter Prevc. Tym samym nie będzie mógł wystąpić na skoczni Muehlenkopfschanze, podobnie jak Domen Prevc, który został skierowany na kwarantannę. W kadrze pojawił się Lovro Kos, a jedno miejsce w składzie Słoweńców zostanie wolne, ze względu na brak skoczków, którzy mogliby udać się do Willingen.

Już w piątek (godz. 15.45) odbędą się kwalifikacje. Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16. W niedzielę o godz. 14.45 kwalifikacje, a o godz. 16.15 drugi konkurs. Polskę będą tam reprezentować: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka.