Puchar Świata w skokach w Rasnovie potwierdzony. Jedyny taki konkurs w sezonie

Zawody Pucharu Świata w Rasnovie odbędą się zgodnie z planem! Jak donosi portal skijumping.pl, w Rumunii odbędą się również konkursy drużyn mieszanych.

Informacje potwierdzające organizację zawodów w Rumunii potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oraz Rumuński Związek Narciarski (FRSB). Federacja ogłosiła, że warunkiem wystartowania w Pucharze Świata w skokach narciarskich jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie nie może być wykonane wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Puchar Świata w Rasnovie odbędzie się zgodnie z planem

Zgodnie zawody Pucharu Świata w Rasnovie odbędą się w terminie 18-20 lutego. Konkursy zorganizowane zostaną na kompleksie skoczni Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w Rasnovie. Drużyny mieszane kobiet i mężczyzn wystartują w ostatni dzień zawodów (tj. sobota, 20 lutego godz. 9:45). Będzie to jedyny mieszany konkurs w tym sezonie.

Piotr Żyła podczas druzynowego konkursu skokow Pucharu Swiata w skokach narciarskich, Zakopane 16.01.2021Żyła w swoim stylu skomentował skoki w Lahti. "Wiadomo, kto dziś stawia"

Oficjalne treningi ruszą już w czwartek 18 lutego. Pierwsze od godz. 8:00 skakać będą kobiety, następnie o 9:30 rozpoczną się żeńskie kwalifikacje, a o 10:30 pierwsza seria konkursu indywidualnego. Mężczyźni z kolei na skoki próbne wyjdą o godz. 12:30, a kwalifikacje zaczną o 14:30. W piątek z kolei odbędzie się kolejna seria konkursu indywidualnego kobiet (g. 10:30), natomiast konkurs pojedynczy mężczyzn zaplanowano na godz. 14:15. 

Michal DoleżalMichal Doleżal zapowiada zmiany. Mają poprawić największą bolączkę Polaków

W zeszłym roku na obiekcie w Rasnovie triumfowali Karl Geiger i Stefan Kraft, a w stawce pań Chiara Hoelzl i Maren Lundby. Kompleks skoczni w Rumunii po raz pierwszy w historii wystąpi w roli gospodarza zawodów mieszanych. 

Więcej o: