Żyła w swoim stylu skomentował skoki w Lahti. "Wiadomo, kto dziś stawia"

Polacy nie zaliczą niedzielnego konkursu w Lahti do najlepszych. Żadnego z zawodników Michala Doleżala nie było w najlepszej dziesiątce, a najbliżej takiego wyniku był jedenasty Piotr Żyła. Wiślanin wygrał także kwalifikacje, z czego żartował później w poście na Instagramie. - Przynajmniej wiadomo, kto dziś stawia - napisał Żyła.

Skoczek nawiązał do trzech tysięcy franków szwajcarskich (około 12,6 tysiąca złotych) - nagrody, którą otrzymał za wygraną w kwalifikacjach. Wówczas był lepszy od Markusa Eisenbichlera i Halvora Egnera Graneruda.

 

Żyła żartuje na Instagramie. Kwalifikacje wygrał, ale w konkursie był dopiero jedenasty

Kilkadziesiąt minut później to Niemiec i Norweg prezentowali się lepiej i byli w czołówce pierwszej serii. Żyła zajmował wtedy dziewiątą pozycję. Po finałowym skoku spadł jeszcze o dwa miejsca. Granerud skończył zawody w Lahti na czwartym, a Eisenbichler na drugim miejscu. Wygrał Robert Johansson.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

W klasyfikacji generalnej Żyła nie utrzymał piątego miejsca zajmowanego przed przyjazdem do Finlandii. Wyprzedził go Anze Lanisek ze Słowenii i wspomniany Johansson. Przez to Polak zajmuje obecnie siódme miejsce z dorobkiem 493 punktów. Do Laniska traci jedenaście, a do Johanssona 42 punkty.

Oceny za styl Halvora Egnera Graneruda po upadku w LahtiTo dlatego Granerud przegrał w Lahti. Jest szczegółowa analiza ocen Norwega

Czas na konkursy w Willingen i walkę o 15 tysięcy euro

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowano na kolejny weekend. W dniach 29-31 stycznia w Willingen skoczkowie będą rywalizować w turnieju Willingen Six o nagrodę w postaci 15 tysięcy euro. Poprzednią edycję turnieju wygrał Niemiec Stephan Leyhe. 

Dawid KubackiNiepokojące problemy Dawida Kubackiego. Wymowna reakcja Polaka po skoku