Pierwszy punkt polskiej skoczkini w sezonie! Kontrowersyjna wygrana Norweżki

Kinga Rajda zajęła 30. miejsce w konkursie indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w Ljubnie. To pierwszy punkt zdobyty przez polską skoczkinię w tym sezonie. Wygrała Norweżka Eirin Maria Kvandal, dla której był to zaledwie drugi start w zawodach PŚ w karierze. To niezwykły, choć kontrowersyjny wyczyn, bo w przekazie telewizyjnym było widać, jak naciągała swój kombinezon.

Rajda w pierwszej serii uzyskała 77 metrów i zajmowała 29. miejsce. Po finałowym skoku na 74 metry spadła na 30. pozycję i ostatecznie zdobyła jeden punkt. Ale za to jak ważny, bo pierwszy w tym sezonie w całej polskiej kadrze.

Pierwsze punkty Kingi Rajdy w tym sezonie. Była 30. w Ljubnie

W pierwszym konkursie w Ramsau nie punktowała żadna z Polek. W Ljubnie blisko dołączenia do Kingi Rajdy była także Kamila Karpiel, która skoczyła 74,5 metra i zajęła 33. miejsce. Pozostałe Polki - Joanna Szwab, Nicole Konderla i Anna Twardosz - odpadły w kwalifikacjach.

Kamil StochNiezwykła sytuacja w Lahti. Skoczkowie mają nietypowy problem na rozbiegu

Sensacyjna i kontrowersyjna wygrana Eirin Marii Kvandal

Sensacyjne zwycięstwo w Słowenii odniosła Norweżka Eirin Maria Kvandal. To był jej zaledwie drugi start w zawodach PŚ w karierze i pierwszy raz, gdy awansowała do drugiej serii. To niezwykle rzadka sytuacja. Jej wygrana była jednak dość kontrowersyjna - na filmiku z przekazu telewizyjnego, który na Twitterze zamieścił dziennikarz Skijumping.pl, Dominik Formela, widać, jak zawodniczka naciągała sobie kombinezon niedługo przed kontrolą sprzętu.

Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje w Lahti! Kapitalny skok. Kubacki też świetniePiotr Żyła wygrywa kwalifikacje w Lahti! Kapitalny skok. Kubacki też świetnie

Drugie miejsce zajęła Ema Klinec (94 i 86,5 metra). Słowenka straciła pierwsze miejsce, które zajmowała po pierwszej serii. Trzecia pozycja przypadła Austriaczce Maricie Kramer (84,5 i 88,5 metra).

Andrzej Stękała nad Wielką Krokwią w ZakopanemGdzie i o której oglądać skoki Polaków podczas PŚ w Lahti? [TRANSMISJA TV, STREAM]

W klasyfikacji generalnej prowadzi Kramer z dorobkiem 160 punktów przed Sarą Takanashi (110 punktów) i Niką Kriznar (106 punktów). Kinga Rajda z jednym punktem jest na 37. miejscu. Kolejny weekend Pucharu Świata kobiet to dni 29-31 stycznia w Titisee-Neustadt.