Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje w Lahti! Kapitalny skok. Kubacki też świetnie

Piotr Żyła wygrał kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w Lahti. W czołówce znaleźli się także czwarty Dawid Kubacki i dziewiąty Paweł Wąsek. Do pierwszej serii awansowało wszystkich siedmiu Polaków.

Kwalifikacje w Lahti początkowo miały się odbyć w piątek, ale zostały przełożone ze względu na fatalne warunki atmosferyczne - podmuchy wiatru sięgały wówczas nawet ponad 10 metrów na sekundę. W sobotę rozegrano jeden trening i konkurs drużynowy, w którym zwyciężyli Norwegowie przed Polakami i Niemcami. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Odpadło trzech zawodników, wszyscy Polacy awansowali do pierwszej serii niedzielnego konkursu w Lahti

W niedzielę zaplanowano rywalizację indywidualną, którą poprzedziły kwalifikacje z udziałem zaledwie 53 zawodników. Odpadło tylko trzech skoczków - Niklas Bachlinger, Patrick Gasienica i zdyskwalifikowany Matthew Soukup. Do konkursu awansowało wszystkich siedmiu Polaków. 

Kamil StochNiezwykła sytuacja w Lahti. Skoczkowie mają nietypowy problem na rozbiegu

Żyła najlepszy, Kubacki i Wolny też wysoko. Słabsze skoki Stocha i Stękały

Zawodnicy Michala Doleżala wypadli w nich znakomicie - dwóch znalazło się w czołowej piątce serii. Wygrał Piotr Żyła, który uzyskał 128 metrów, a czwarty był Dawid Kubacki po skoku na 126,5 metra. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, który skoczył najdalej - 129,5 metra, a trzecie Halvor Egner Granerud (127,5 metra).

Kamil Stoch bardzo szczerze. Kamil Stoch bardzo szczerze. "Ciężki szok. Nigdy mi się to nie zdarzyło"

W najlepszej dziesiątce zmieścił się jeszcze jeden Polak - Jakub Wolny (122 metry), który był dziewiąty. Nieco słabiej spisał się Kamil Stoch, który uzyskał 114,5 metra i zajął 25. miejsce. 29. był Paweł Wąsek (114 metrów), a dopiero 30. pozycja przypadła Andrzejowi Stękale (113 metrów). 

Andrzej Stękała nad Wielką Krokwią w ZakopanemGdzie i o której oglądać skoki Polaków podczas PŚ w Lahti? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Początek pierwszej serii konkursowej w Lahti już o godzinie 16:00. Relacja na żywo na Sport.pl.