Wielki wyczyn Polek w Ljubnie! Wyrównały najlepszy wynik w historii

Polskie skoczkinie z wielkim sukcesem podczas zawodów Pucharu Świata w Ljubnie. Zawodniczki Łukasza Kruczka awansowały do drugiej serii po raz drugi w historii startów w tym cyklu i zajęły ósme miejsce. Wygrały reprezentantki Słowenii.

Podczas zawodów w Ljubnie startowało aż trzynaście drużyn. Do drugiej serii nie awansowało pięć kadr i po raz drugi w historii udziału Polek w konkursach drużynowych PŚ, nie było ich w tym gronie. Odpadły reprezentantki Finlandii, Czech, Kanady, USA oraz Romunii. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Historyczny wynik Polek! Awansowały do drugiej serii konkursu w Ljubnie

Polskie skoczkinie w pierwszej serii o 4,9 punktu wyprzedziły Finki. Zawodniczki Łukasza Kruczka w składzie Anna Twardosz (82 i 81 metrów), Joanna Szwab (70,5 i 75,5 metra), Kinga Rajda (80 i 79 metrów) i Kamila Karpiel (83,5 i 82 metry) ostatecznie zajęły ósme miejsce. Straciły tylko 17,5 punktu do siódmych Francuzek. 

Słowenki, które wygrały ten konkurs, miały od Polek 200,2 punktu więcej. Drugie miejsce zajęły Norweżki, a trzecie Austriaczki. Polki wcześniej startowały już w konkursie drużynowym PŚ w Zao i tam także były na ósmy miejscu. 

W niedzielę Rajda i Karpiel powalczą w konkursie indywidualnym

W niedzielę w Ljubnie odbędzie się konkurs indywidualny, w którym wezmą udział Kinga Rajda i Kamila Karpiel. Do tej pory żadna z Polek nie zdobyła punktów Pucharu Świata w obecnym sezonie - zawodniczki nie awansowały do drugiej serii jedynego dotychczas rozegranego konkursu w Ramsau.

Więcej o:
Copyright © Agora SA