Oficjalnie: Kwalifikacje w Lahti odwołane! Jest nowy program zawodów

Z powodu silnego wiatru i opadów śniegu nie odbędą się zaplanowane na piątek dwie serie treningowe i kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Lahti. Organizatorzy zawodów podali nowy plan na rozpoczynający się weekend.

Gęsto padający śnieg i silny wiatr uniemożliwiły skoczkom oddanie jakichkolwiek skoków w piątkowe popołudnie. Zaplanowany na godzinę 16:00 czasu polskiego trening był dwukrotnie przekładany, najpierw na godzinę 16:40, a następnie na 17:00, ale ostatecznie organizatorzy zadecydowali o odwołaniu nie tylko obu serii treningowych, ale również planowanych na 18:00 kwalifikacji, w których miało wziąć udział 53 skoczków.

Zobacz wideo "Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"

Według najnowszych ustaleń, jedyny trening skoczków odbędzie się w sobotę, przed konkursem drużynowym. W tej serii wezmą udział wszyscy zawodnicy zgłoszeniu do niedzielnych zawodów indywidualnych. 

Tak prezentuje się nowy plan na sobotę:

  • 14:30 - oficjalny trening (53 skoczków)
  • 16:15 - konkurs drużynowy.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego odbędą się z kolei w niedzielę przed zawodami, najprawdopodobniej o godzinie 14:00, podczas gdy pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 16:00.

W zawodach weźmie udział siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. 

Więcej o: