Puchar Świata w skokach narciarskich w Lahti. Gdzie i kiedy oglądać drużynówkę? [transmisja TV, stream]

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy w Lahti, w którym udział weźmie reprezentacja Polski. Gdzie i o której obejrzeć zawody skoków narciarskich, które są rozgrywane w Lahti? Transmisja TV, stream online.

Trener Michał Doleżal zabrał do Finlandii siedmiu polskich skoczków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. Zniszczoł zajął miejsce Klemensa Murańki po ostatnich wynikach w Pucharze Kontynentalnym. To właśnie spośród tej siódemki Doleżal wybierze czterech biało-czerwonych, którzy będą walczyć o zwycięstwo w konkursie drużynowym w Lahti.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

PŚ w Lahti. Polacy powalczą o pierwszą wygraną w konkursie drużynowym w historii

Jak dotąd reprezentacja Polski nie była w stanie wygrać konkursu drużynowego na skoczni Salpausselka, która gości u siebie zawody Pucharu Świata od 1980 roku. W 2017 roku kadra biało-czerwonych właśnie w Lahti została, po raz pierwszy, mistrzami świata na dużym obiekcie. Z kolei rekord skoczni należy do Johanna Andre Forfanga z Norwegii, który oddał skok na odległość 138 metrów 4 marca 2017 roku.

W ostatniej dekadzie w ramach Pucharu Świata reprezentacja Polski trzykrotnie zajmowała trzecie miejsce w konkursie drużynowym w Lahti (w sezonach 2010/2011, 2011/2012 i 2012/2013), a w sezonie 2017/2018 Polska zakończyła zmagania na drugiej pozycji. Wtedy Polaków reprezentował Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki.

W piątek nie udało się rozegrać treningów i kwalifikacji ze względu na złe warunki atmosferyczne, dlatego skoczkowie zaprezentują się na skoczni dopiero w oficjalnym treningu przed zawodami. 

Gdzie i o której obejrzeć polskich skoczków?

Na sobotę 23 stycznia 2021 roku zaplanowana jest seria treningowa o godzinie 14:30, natomiast o 16:15 rozpocznie się konkurs drużynowy. Transmisja będzie dostępna w Eurosport 1, Eurosport Player (16:05), TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikację mobilną TVP Sport (15:35) oraz TVP 1 (16:00).

Więcej o: