O której oglądać skoki narciarskie? Czas na zawody PŚ w Lahti. Transmisja TV, stream online

Kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zawitają do Finlandii. Od piątku do niedzieli będzie można śledzić zmagania zawodników na skoczni Salpausselka w Lahti. Gdzie i o której obejrzeć zawody PŚ i piątkowe kwalifikacje?

W poprzedni weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbyły się w Zakopanem, gdzie Polacy w konkursie drużynowym zajęli drugie miejsce. Kolejne zawody rozpoczną się już w piątek o godz. 15:00, gdy wystartują oficjalne treningi. Selekcjoner polskiej kadry, Michal Doleżal powołał na zawody w Lahti następujących zawodników: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Kamil Stoch niegdyś najlepszy w Lahti. Rusza kolejny weekend PŚ w skokach narciarskich

Zawody w Finlandii Polacy wspominają całkiem dobrze, szczególnie gdy w 2017 roku nasza kadra zdobyła w Lahti tytuł mistrzów świata. Podobnie wyglądają sukcesy indywidualne. W zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, Kamil Stoch trzykrotnie wygrywał konkurs indywidualny. W miniony weekend najlepszym skoczkiem w zawodach indywidualnych okazał się Andrzej Stękała (5. miejsce). Stoch z kolei odrobił szesnaście punktów do Graneruda w klasyfikacji generalnej PŚ.

Obecnie reprezentant Polski znajduje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej z 646 punktami na koncie. Do lidera - Halvora Egnera Graneruda (956 pkt) traci 310 punktów. Pozycję wicelidera zajmuje zaś Markus Eisenbichler (716 pkt). Wysoko w zestawieniu znaleźli się również Dawid Kubacki (4. miejsce; 489 pkt) oraz Piotr Żyła (5. miejsce; 469 pkt).

Puchar Świata w skokach narciarskich. Jak wygląda terminarz? Gdzie oglądać zawody? Transmisja TV, stream online

  • Piątek, 22.01.2021:
  1. 15:00 - oficjalny trening
  2. 18:00 - kwalifikacje 
  • Sobota, 23.01.2021:
  1. 15:00 - seria próbna
  2. 16:15 - pierwsza seria konkursu drużynowego
  • Niedziela, 24.01.2021
  1. 14:30 - seria próbna
  2. 15:45 - pierwsza seria konkursu indywidualnego 

Pierwsze treningi i kwalifikacje PŚ w skokach narciarskich, jak co tydzień ruszają już w piątkowe popołudnie. Zawodnicy rozpoczynają trening o godz. 15:00, a o godz. 18:00 startują oficjalne kwalifikacje. Transmisja wydarzenia prowadzona będzie przez stację Eurosport 1 oraz w serwisie Eurosport Player. 

W sobotę z kolei odbędzie się pierwsza seria konkursu drużynowego (od godz. 16:15), a dzień później o godz. 15:45 rozpocznie się seria indywidualna. Oba konkursy będzie można obejrzeć w wyznaczonych godzinach na stacjach Eurosport 1, TVP1 oraz TVP Sport. Dodatkowo sobotnie i niedzielne skoki dostępne będą w serwisach Eurosport Player czy sport.tvp.pl. Relację na żywo ze wszystkich trzech dni będzie można śledzić na portalu Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.