Aleksander Zniszczoł zapewnił Polsce dodatkowe miejsce w Pucharze Świata

Aleksander Zniszczoł po wygranej i siódmym miejscu podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku zapewnił polskiej kadrze dodatkowe miejsce do kwoty startowej na zawody szóstego periodu Pucharu Świata! Dzięki temu Polacy będą mogli wystawić maksymalną liczbę trzynastu zawodników podczas lutowych konkursów w Zakopanem.

W pierwszym sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku Aleksander Zniszczoł wygrał przed Norwegiem Andersem Haare oraz Austriakiem Niklasem Bachlingerem. To oznaczało, że naprawdę niewiele potrzeba było, żeby Polacy zdobyli dodatkowe siódme miejsce na kolejny period zawodów Pucharu Świata. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Dodatkowe miejsce na szósty period Pucharu Świata zapewnione dzięki Zniszczołowi!

Żeby to osiągnąć trzeba być wśród trzech najlepszych reprezentacji poprzedniego periodu Pucharu Kontynentalnego. Polacy walczyli o siódme miejsce na PŚ ze Szwajcarami, Austriakami i Norwegami. Ostatecznie udało się je wywalczyć. W drugim konkursie zwyciężył Simon Ammann przed Niklasem Bachlingerem i Lovro Kosem. Na siódmym miejscu był jednak Aleksander Zniszczoł, a ta pozycja wystarczyła, żeby Polska zdobyła dodatkowe miejsce na PŚ. 

Wszyscy Polacy w najlepszej Wszyscy Polacy w najlepszej "10" serii próbnej! Ale drużyna nie zajęłaby 1. miejsca

Poza polską kadrą udało się to także Szwajcarom dzięki Ammannowi oraz Austriakom dzięki Bachlingerowi. Te kadry będą mogły wystawić powiększone kwoty startowe na zawody w Klingenthal, Rasnovie i dodatkowe zawody w Zakopanem. Polacy będą mogli zaprezentować się w nich w liczbie aż trzynastu skoczków wraz z grupą krajową.

Belka startowa w ZakopanemPolscy skoczkowie wcale nie mają atutu własnej skoczni w Zakopanem. Wystarczyła mała zmiana

Trzech Polaków w "10" klasyfikacji generalnej! Zniszczoł już piętnasty

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Stefan Rainer z dorobkiem 303 punktów, a na drugim miejscu znalazł się Jan Hoerl, który do tej pory zdobył 260 punktów. Trzeci jest Jakub Wolny, który ma do Hoerla tylko jeden punkt straty. Po świetnych występach w Innsbrucku Aleksander Zniszczoł przesunął się na piętnaste miejsce. Przed nim jest jeszcze dwóch Polaków - ósmy Maciej Kot i dziesiąty Paweł Wąsek.