Aleksander Zniszczoł wygrał konkurs skoków PK w Innsbrucku!

W cieniu sobotniej drużynówki w Zakopanem odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku, gdzie triumfował Aleksander Zniszczoł.

Aleksander Zniszczoł pokazał trenerowi Michałowi Doleżalowi, że choć nie został powołany do kadry startującej w Zakopanem, to wciąż jest skoczkiem wartym uwagi. W sobotę wygrał zawody na skoczni Bergisel (HS128), dzięki skokom na odległość 128 m oraz 127,5 m. Drugi na podium był Norweg Anders Haare, a trzeci Austriak Niklas Bachlinger.

Belka startowa w ZakopanemPolscy skoczkowie wcale nie mają atutu własnej skoczni w Zakopanem. Wystarczyła mała zmiana

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed HorngacNiemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"herem"

Szóste miejsce zajął Maciej Kot, a na miejscu 15. był Tomasz Pilch. Stefan Hula (40.). Adam Niżnik (45.) i Arkadiusz Jojko (47.) nie awansowali do drugiej serii.

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego

Lideruje Stefan Rainer, który ma 293 punkty. 34 "oczka" mniej ma Jakub Wolny, który jest trzeci.  Szósty jest Maciej Kot, a siódmy Paweł Wąsek. Zniszczoł jest 20., a Tomasz Pilch zajmuje 17. lokatę.

PŚ w Zakopanem. Polacy powalczą o dobry wynik

Reprezentacja Polski na drugiej, a Norwegowie dopiero na szóstej lokacie - tak wyglądałyby wyniki sobotniej drużynówki, gdyby zsumować rezultaty uzyskane w piątkowych kwalifikacjach. Nieco niespodziewanym zwycięzcą zostałaby reprezentacji Słowenii. Zawodnicy tej kadry zdobyli w piątkowych kwalifikacjach w sumie 507,7 punktów. Konkurs już w sobotę o godz. 16:15.

PŚ w Zakopanem. Gdzie obejrzeć konkurs drużynowy? Transmisja TV, stream onlinePŚ w Zakopanem. Gdzie obejrzeć konkurs drużynowy? Transmisja TV, stream online