Zaskoczenie w składzie Norwegów. To z nimi Polacy w sobotę powalczą o zwycięstwo w Zakopanem

Halvor Egner Granerud po fatalnym występie w kwalifikacjach nie będzie liderem norweskiej kadry podczas sobotniego konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem. Lider klasyfikacji generalnej PŚ skoczy jako drugi, w tej samej grupie zawodników co Kamil Stoch. A to z Norwegami Polacy powinni walczyć o zwycięstwo, mimo że w zsumowanych wynikach kwalifikacji najlepsi byliby Słoweńcy.

Gdyby zsumować wyniki piątkowych kwalifikacji w Zakopanem, drużynowo wygrałaby Słowenia, druga byłaby Polska, a na trzecim miejscu Niemcy. Dopiero na szóstym miejscu byliby Norwegowie, którzy traciliby aż 18,6 punktu do podium. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Ciekawy skład Stoeckla na drużynówkę. Granerud już jako drugi po słabych kwalifikacjach

Realistycznie zawodnicy Alexandra Stoeckla pozostają jednak faworytami do zwycięstwa w konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi. To oni wygrali ostatnią dotychczasową rywalizację drużynową w tym sezonie - podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy, a także są na drugim miejscu w Pucharze Narodów i gonią prowadzących w klasyfikacji generalnej Polaków. 

Puchar Świata w Zakopanem (styczeń 2020)Nieoficjalnie: Zakopane bliżej trzeciego weekendu Pucharu Świata w Polsce!

Ciekawić może skład, który trener Stoeckl ustalił na sobotnie zawody. Jako pierwszy wystąpi w nich Daniel Andre Tande, a już jako drugi skakać będzie lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud, który w kwalifikacjach wypadł fatalnie - był dopiero 43. po skoku na 116 metrów. Skład Norwegów domykają Marius Lindvik i wybrany na lidera kadry Robert Johansson. 

Odbicie Yukiyi Sato w trakcie skoków w Zakopanem w 2020 (lewa strona) i 2021 (prawa strona)Rekordzista Wielkiej Krokwi faworytem w Zakopanem! "Ma specyficzną, ale skuteczną technikę"

W sobotę w Zakopanem konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny

U Polaków Michal Doleżal zdecydował się na ustawienie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki. Robert Hrgota postawił na drużynę Cene Prevc, Tilen Bartol, Peter Prevc, Anze Lanisek, a Stefan Horngacher do rywalizacji wybrał Severina Freunda, Piusa Paschke, Karla Geigera i Markusa Eisenbichlera. Początek konkursu już o godzinie 16:15, a o 15:00 przewidziano rozegranie serii próbnej. W niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. Relacje na żywo na Sport.pl. 

Błąd Kamila Stocha podczas kwalifikacji do PŚ w ZakopanemDwa błędy w piątkowych skokach Kamila Stocha. "Lewa narta trochę odeszła"