Tak wyglądają wyniki po zsumowaniu rezultatów z kwalifikacji. Niespodziewany zwycięzca

Reprezentacja Polski na drugiej, a Norwegowie dopiero na szóstej pozycji - tak wyglądałyby wyniki sobotniej drużynówki, gdyby zsumować rezultaty uzyskane w piątkowych kwalifikacjach.
Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Nieco niespodziewanym zwycięzcą zostałaby reprezentacji Słowenii. Zawodnicy tej kadry zdobyli w piątkowych kwalifikacjach w sumie 507,7 punktów.

Michal Doleżal ogłosił skład na sobotnią Michal Doleżal ogłosił skład na sobotnią "drużynówkę". Niespodziewana decyzja trenera

Słoweńcy wyprzedziliby reprezentację Polski (505,4 punktów w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki), a podium zamknęliby Niemcy (494,8). Co ciekawe, dopiero na szóstej pozycji byliby jedni z faworytów konkursu drużynowego - Norwegowie (476,2).

Początek sobotniej "drużynówki" o godz. 16.15, relacja na Sport.pl. Wystąpi dziewięć zespołów. Oprócz biało-czerwonych: Austria, Norwegia, Niemcy, Japonia, Słowenia, Włochy, Szwajcaria oraz Finlandia.

Piotr Żyła zdyskwalifikowany z kwalifikacji! Nie wystąpi w konkursie w Zakopanem!Piotr Żyła zdyskwalifikowany z kwalifikacji! Nie wystąpi w konkursie w Zakopanem!

W niedzielę odbędzie się rywalizacja indywidualna, w której zabraknie jednak Piotra Żyły. Polski skoczek został zdyskwalifikowany z powodu nieprzepisowego kombinezonu. Jak się okazało, był on zbyt szeroki o 1 centymetr.