Puchar Świata w Zakopanem. Gdzie obejrzeć kwalifikacje? Transmisja TV, stream online

Skoki narciarskie wracają do Polski. W piątek (15 stycznia) na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się pierwsze treningi oraz kwalifikacje do kolejnego konkursu Pucharu Świata. Gdzie i o której oglądać zmagania skoczków?

W weekendowych zmaganiach Pucharu Świata w Zakopanem Michal Doleżal powołał siedmiu zawodników: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę i Pawła Wąska. Najlepsze wyniki w Zakopanem z tej siódemki osiągał Kamil Stoch, który pięciokrotnie zajmował pierwsze miejsce. W zeszłym roku na trzecim miejscu na Wielkiej Krokwi był Dawid Kubacki.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Puchar Świata w skokach narciarskich zagości w Zakopanem. Kamil Stoch osiągnie kolejny sukces na Wielkiej Krokwi?

Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich prowadzi Halvor Egner Granerud (Norwegia). Na drugim miejscu znajduje się Markus Eisenbichler (Niemcy), natomiast podium zamyka Kamil Stoch, który traci do lidera 326 punktów.

Wiktor PękalaPolski skoczek publikuje wideo, którego nigdzie indziej nie można zobaczyć

Konkurs w Zakopanem będzie jednym z kluczowych dla losów Kryształowej Kuli, bo jeśli Stoch znacząco nie zmniejszy straty, później będzie musiał się otrzeć o wyniki z dwóch najbardziej spektakularnych pogoni za Pucharem Świata w XXI wieku. Więcej na temat szans Kamila Stocha w PŚ przeczytacie w tekście Piotra Majchrzaka, dziennikarza Sport.pl (TUTAJ>>>).

Łukasz Kruczek: Brzmi abstrakcyjnie, ale to prawda. Klucz został znaleziony. Dawniej mieliśmy z tym problemŁukasz Kruczek: Brzmi abstrakcyjnie, ale to prawda. Klucz został znaleziony. Dawniej mieliśmy z tym problem

Lista startowa piątkowych kwalifikacji obejmuje 57 skoczków, jednak na belce zamelduję się ich 56. To ze względu na Francesco Cecona, który nie ma prawa startu w zawodach Pucharu Świata, bo jego federacja może wystawić tylko trzech skoczków do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotnim konkursie drużynowym Włoch wystartuje zgodnie z planem.

Puchar Świata w Zakopanem. Gdzie i o której oglądać piątkowe kwalifikacje? Transmisja TV, stream online

Puchar Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w piątek 15 stycznia. Zgodnie z planem w Zakopanem o godz. 15:45 wystartuje oficjalny trening. Kwalifikacje natomiast mają się odbyć o godz. 18:00. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 (od godz. 16:45), TVP Sport (od godz. 14:55) oraz TVP1 (od godz. 18:00). Zmagania skoczków dostępne będą również w Eurosport Playerze czy w serwisie internetowym sport.tvp.pl. Relację na żywo z PŚ w Zakopanem śledzić można na portalu Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.