Matka Graneruda przegrała zakład z synem i tak teraz wygląda "Hołd dla Halvora"

Dwa lata temu Halvor Egner Granerud założył się ze swoją mamą, że gdy zostanie liderem Pucharu Świata, to ona zafarbuje sobie włosy na żółto, tak jak wygląda plastron prowadzącego w klasyfikacji generalnej. W listopadzie zeszłego roku musiała spełnić warunek zakładu. - To żadna kara, a bardziej hołd dla Halvora - stwierdziła w rozmowie z portalem "VG" i dodała, że kolor powinien się utrzymać przez cały czas, gdy Norweg prowadzi w PŚ.

- Zobaczyłem jej zdjęcie z wyjścia na narty i byłem zszokowany. Nie wierzyłem, że to zrobiła - mówił Halvor Egner Granerud po tym, gdy mama skoczka, Marit Egner, spełniła obietnicę, którą złożyła synowi dwa lata wcześniej - zafarbowała włosy na żółto po tym, jak ten po raz pierwszy w karierze założył żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stało się to w Niżnym Tagile, gdy Norweg wygrał i zmienił w roli lidera PŚ Markusa Eisenbichlera. Wtedy Marit zmieniła zdjęcie profilowe na Facebooku na takie z zafarbowanymi włosami i dodatkowo pomalowanymi na żółto paznokciami.

Zobacz wideo "Słowa Graneruda to akt frustracji. Przeprosił i sprawa jest zakończona"

Mama Graneruda przegrała zakład i zafarbowała włosy na żółto. "To bardziej hołd dla Halvora"

- Ja nie uważam tego teraz za karę, czy przegrany zakład, a bardziej hołd dla Halvora - mówiła dla portalu "VG". - Chciałabym móc pojawiać się częściej na zawodach, ale wiem, jaka teraz jest sytuacja. To niezwykła zabawa, więc teraz będą także wyjątkowe chwile przed telewizorem - śmiała się Marit Egner. 

Mistrz świata nie wystąpi w Zakopanem. Ujawnił nowe powody. Mistrz świata nie wystąpi w Zakopanem. Ujawnił nowe powody. "Czuje się jak rodzynka"

Stoch goni Graneruda. A Marit Egner twierdzi, że utrzyma kolor włosów w okresie, gdy liderem PŚ będzie jej syn

I te chwile mogą potrwać jeszcze długo. Granerud po konkursie w Titisee-Neustadt powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej - obecnie ma przewagę 264 punktów nad drugim Markusem Eisenbichlerem i 326 punktów nad Kamilem Stochem (Granerud ma 13 konkursów, Stoch skakał w 11, nie było go w Niżnym Tagile).

Legenda skoków wyjaśniła, czemu Polacy wygrali z Granerudem. Legenda skoków wyjaśniła, czemu Polacy wygrali z Granerudem. "To główny powód"

Polak i Niemiec będą chcieli dogonić rywala, ale do końca sezonu pozostało 15 konkursów, a straty wydają się bardzo duże. Dodatkowo forma Graneruda wydaje się rosnąć lub stabilizować na wysokim poziomie, a musiałby przegrać z Eisenbichlerem i Stochem w co najmniej kilku konkursach, żeby mieli okazję go przeskoczyć.

Michal DolezalMichal Doleżal dostał ofertę pracy dla innej reprezentacji. Dopiero teraz ujawnił. "Drzwi są otwarte"

W momencie, gdy Norweg był po pięciu wygranych konkursach PŚ z rzędu, Marit Egner została zapytana, czy pozostanie przy tym kolorze włosów przez cały okres, gdy Granerud będzie liderem klasyfikacji generalnej. - Wydaje mi się, że to powinno się utrzymać. Na pewno wytrzyma 12-15 razy, gdy umyję włosy, a później będę miała z powrotem swój blond - wskazała. Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 15-17 stycznia w Zakopanem. Tam zawodników czeka po jednym konkursie indywidualnym i drużynowym. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: