Granerud ostrzega legendę. "Na jego miejscu nie czułbym się zbyt bezpiecznie"

Halvor Egner Granerud ostrzega norweską legendę skoków Roara Ljokelsoeya, że pobije jego rekord zwycięstw w sezonie.

Roar Ljokelsoey to najbardziej utytułowany norweski skoczek. W swojej karierze zdobył dwa brązowe medale igrzysk olimpijskich, po dwa srebrne i brązowe mistrzostw świata. W dodatku aż cztery razy zdobywał złoto w mistrzostwach świata w lotach (po dwa razy indywidualnie i drużynowo). Obecnie szkoli norweskich juniorów.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Halvor Egner Granerud i inni Norwegowie z zakazem! Halvor Egner Granerud i inni Norwegowie z zakazem! "To dość przykre"

Granerud i jego koledzy pewni siebie. Rekord padnie

Roar Ljokelsoey jest również rekordzistą Norwegii pod względem wygranych konkursów w jednym sezonie. W 2003/2004 zwyciężył aż siedem razy. Co ciekawe, nie dało mu to zdobycia Pucharu Świata, bo lepszy okazał się Fin Janne Ahonen.

Teraz objawienie tego sezonu - Halvor Egner Granerud jest na najlepszej drodze, by pobić ten rekord. Dotychczas wygrał już sześć konkursów (po dwa w Niżny Tagił i Engelbergu i po jednym w Ruce i Titisee-Neustadt), a zostało jeszcze aż piętnaście konkursów indywidualnych. Zresztą sam zawodnik jest bardzo pewny siebie i wierzy, że rekord padnie jego łupem. - Oczywiście, że moim celem jest pobicie rekordu. To naturalne. Na jego miejscu nie czułbym się zbyt bezpiecznie - dodaje Granerud.

Granerud dostał od Norwegów prowokujące pytanie. Granerud dostał od Norwegów prowokujące pytanie. "Unikniesz 40-50 tysięcy szalonych polskich kibiców"

Jego koledzy z drużyny również są przekonani, że rekord zostanie pobity. - Jeśli Granerud będzie kontynuował takie skakanie, to nie powinno być z tym problemu. Sposób jego skakania jest niesamowity i myślę, że Ljøkelsøy musi już czuć się pokonany - przyznaje Daniel Tande, który co ciekawe ma jeden konkurs wygrany więcej od Graneruda (m.in. dwa lata temu w Wiśle).

Granerud najlepszy wynik Ljoekelsoya będzie miał szansę wyrównać już w ten weekend w Zakopanem. Konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielę (godz. 16). W sobotę rywalizacja drużynowa (godz. 16.15).

Więcej o: