Niebezpieczne prognozy przed PŚ w skokach w Zakopanem! Organizatorzy apelują do kibiców

Prognozy pogody przed PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem nie są dobre. Zapowiadane są opady śniegu i znaczne ochłodzenie. Temperatura powietrza ma spaść nawet do minus 16 stopni Celsjusza. - Apelujemy do osób, które chciałyby się wybrać na zbliżające się konkursy, by kibicować z ulicy, żeby jednak wybrały transmisję w telewizji - mówi Wojciech Gumny, wiceprezes PZN, cytowany przez Onet.
Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Zakopane będzie gościć najlepszych skoczków świata już w najbliższy weekend (15.01 - 17.01). Na Wielkiej Krokwi zostaną rozegrane dwa konkursy: drużynowy i indywidualny, a wszystko wskazuje na to, że rywalizacja odbędzie się w bardzo trudnych warunkach.

Polacy w czołówce najlepiej zarabiających skoczków! Granerud ucieka Polacy w czołówce najlepiej zarabiających skoczków! Granerud ucieka

Podczas weekendu z Pucharem Świata w Zakopanem temperatura może spaść do nawet minus 16 stopni Celsjusza. Zapowiadane są również opady śniegu, a także wiatr w porywach do 5 m/s. Najgorzej pod tym względem ma być w piątek, kiedy na Wielkiej Krokwi mają odbyć się kwalifikacje. W sobotę i niedzielę wiatr ma wiać z mniejszą siłą, ale wciąż może osiągać od 3 do 4 m/s.

Prognoza pogody na weekend Pucharu Świata w Zakopanem (za yr.no):

Prognoza pogody na PŚ w ZakopanemPrognoza pogody na PŚ w Zakopanem yr.no/screen

Organizatorzy PŚ w Zakopanem apelują do kibiców

Z powodu pandemii koronawirusa zawody w Zakopanem odbędą się bez kibiców. Górskie miejscowości przeżywają jednak prawdziwe oblężenie i dlatego organizatorzy już teraz apelują do kibiców, którzy chcą dopingować biało-czerwonych spoza terenu skoczni, o pozostanie w domach. - Apelujemy do osób, które chciałyby się wybrać na zbliżające się konkursy, by kibicować z ulicy, żeby jednak wybrały transmisję w telewizji. Tak będzie bezpieczniej i łatwiej - mówi Wojciech Gumny, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, cytowany przez Onet.

Tłumy na Dębowcu w Bielsku-Białej Tłumy szturmują "zamknięte" stoki w Beskidach. Gigantyczne kolejki i korki. "Armagedon"

Przypomnijmy, że Polacy wystąpią w Zakopanem w następującym składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek oraz Klemens Murańka. Michal Doleżal nie powołał na PŚ w Zakopanem grupy krajowej, która będzie walczyć o punkty Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku.

A dokładny plan zawodów w Zakopanem prezentuje się następująco:

Piątek 15 stycznia:

  • 11:00 - odprawa techniczna
  • 15:45 - oficjalny trening
  • 18:00 - kwalifikacje

Sobota 16 stycznia:

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:15 - konkurs drużynowy

Niedziela 17 stycznia:

  • 15:00 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny
Więcej o: