"Świetnie jest być polskim skoczkiem". Granerud zdradził, czego zazdrości Polakom

- W tym momencie świetnie jest być polskim skoczkiem. Tam jest dużo wzajemnego wsparcia od zawodników - Dawid Kubacki został ojcem, potem Klimek Murańka, a teraz jeszcze Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Skaczą świetnie - mówił po pierwszym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt Halvor Egner Granerud.

Halvor Egner Granerud w sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt zajął drugie miejsce. Przegrał tylko z Kamilem Stochem, który wygrał po raz 39. w karierze. Po zawodach lider klasyfikacji generalnej był pod wrażeniem formy Polaków. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Granerud chwali Polaków: "Tam jest dużo wzajemnego wsparcia od zawodników"

- Oddałem w sobotę dwa dobre skoki i jestem zadowolony ze swojego wyniku. Było dużo pozytywnych aspektów. A Polacy? W tym momencie świetnie jest być polskim skoczkiem. Tam jest dużo wzajemnego wsparcia pomiędzy zawodnikami - Dawid Kubacki został ojcem, potem Klimek Murańka, a teraz jeszcze Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Skaczą świetnie - wskazał Halvor Egner Granerud w rozmowie z Kacprem Merkiem dla Eurosportu.

 

Stoch wyprzedzi Eisenbichlera i zbliży się do Graneruda w klasyfikacji generalnej?

Stoch traci do Graneruda (848 punktów) już tylko 240 punktów w klasyfikacji generalnej PŚ. Polak w niedzielę może się do niego zbliżyć, a także wyprzedzić drugiego Markusa Eisenbichlera, który w tym momencie ma nad nim 26 punktów przewagi. 

Drugi konkurs indywidualny w ramach zawodów w Titisee-Neustadt zaplanowano na niedzielę. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 16:30 i zostanie poprzedzony serią próbną rozegraną godzinę wcześniej. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: