Stoch swoim rekordem zmusi Małysza do powrotu na skocznię? "W sumie to już wróciłem"

Kamil Stoch zrównał się z Adamem Małyszem, jeśli chodzi o liczbę zwycięstw w Pucharze Świata. Po sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt obaj Polacy mają ich po 39. - Czy jak Kamil pobije moją liczbę zwycięstw, to wracam do skoków? Chcesz, żeby przez środek skoczni był wyryty taki wielki rów? - śmiał się Małysz w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport, Filipem Czyszanowskim.

Stoch dzięki sobotniej wygranej w Titisee-Neustadt ma już 39 zwycięstw w swojej karierze w Pucharze Świata. Taki sam dorobek na koniec swojej kariery miał Adam Małysz, więc obaj zawodnicy zrównali się już pod tym względem. Teraz skoczek z Zębu będzie miał okazję przebić dokonanie czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli. Wtedy do pokonania pozostałyby mu tylko wyniki Mattiego Nykaenena (46 zwycięstw) i Gregora Schlierenzauera (53 zwycięstwa). 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Małysz wróci do skoków? "Chcesz, żeby przez środek skoczni był taki wielki rów wyjechany?"

Jak na taki wyczyn Stocha zareagował Małysz? Jeszcze przed konkursem Michal Doleżal opowiadał kilku osobom, że Małysz stwierdził, że jeśli Stoch przebije jego 39 zwycięstw, to wraca do skoków. - "Dodo" tak mówił? No tak śmialiśmy się, że nie wystarczy wyrównanie, jak pobije, to wracam do skoków. Ale w sumie ja już wróciłem, więc nic się wielkiego nie dzieje (Małysz jest dyrektorem skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, po tym, jak skończył swoją przygodę z rajdami samochodowymi) - mówił Małysz w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport, Filipem Czyszanowskim. 

Granerud niedawno ledwo wiązał koniec z końcem. Teraz szaleje ze szczęścia i liczy milionyGranerud niedawno ledwo wiązał koniec z końcem. Teraz szaleje ze szczęścia i liczy miliony

- Ale wiesz, żebyś tam na progu tak "zieeeeeh"! - Małysz dalej był zagadywany o swój powrót. - Chcesz, żeby przez środek skoczni był taki wielki pasek, rów wyjechany? Mam siedemdziesiąt parę kilo - śmiał się Małysz. 

Andreas Goldberger widzi Kamila Stocha wśród faworytów 69. Turnieju Czterech SkoczniAndreas Goldberger atakowany przez Polaków. Prosi nas o pomoc. "To nieporozumienie"

Stoch z 40. zwycięstwem już w niedzielę?

Szansę na pobicie wyczynu Małysza i sięgnięcia po 40. zwycięstwo w w karierze Stoch będzie miał już w niedzielę. Początek drugiego konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt zaplanowano na godzinę 16:30. Relacja na żywo na Sport.pl. 

Piotr Żyła w wywiadzie po konkursie w EngelberguPiotr Żyła oszalał ze szczęścia po konkursie. "Co tu się stało, to ja nie wiem"

Więcej o: