Fatalny występ polskich skoczków podczas zawodów FIS Cup w Zakopanem. Tylko Pilch nie zawiódł

Bardzo słabo zaprezentowali sie Polscy skoczkowie w zawodach FIS Cup w Zakopanem. Tylko trzech z dziewiętnastu biało-czerwonych awansowało do II serii. Najlepszy z nich był Tomasz Pilch, który zajął 5. miejsce po skokach na 133,5 m i 129,5 m. Sobotni konkurs wygrał Austriak Elias Medwed po skokach na odległość 139 i 141 m, wyprzedzając o zaledwie 0,1 punktu swojego rodaka Stefana Hubera.

Na starcie zawodów FIS Cup stanęło aż 19 polskich skoczków: Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Krzysztof Kieta, Szymon Zapotoczny, Stanisław Ciszek, Wiktor Fickowski, Jarosław Krzak, Stanisław Majerczyk, Karol Niemczyk, Adam Niżnik, Wiktor Pękala, Robert Ryś, Jan Rzadkosz, Wiktor Węgrzynkiewicz, Marcin Wróbel, Stefan Hula oraz Tomasz Pilch. 

Zobacz wideo

Słaby konkurs w wykonaniu Polaków podczas FIS Cup w Zakopanem. Piąte miejsce Tomasza Pilcha

Większość z nich spisała się fatalnie i odpadła już po I serii. W drugiej oglądaliśmy tylko Tomasza Pilcha, Karola Niemczyka i Adama Niżnika. Ten pierwszy okazał się najlepszy z Polaków i zajął 5. miejsce w zawodach po skokach na odległość 133,5 m i 129,5 m. Niemczyk był ostatecznie 17., a Niżnik 29.

Sobotni konkurs FIS Cup (zawody trzeciej ligi skoków) wygrał Austriak Elias Medwed - 139 i 141 m, przed swoim rodakiem Stefanem Huberem - 132 i 140,5 m o zaledwie 0,1 punktu. Trzeci był Słoweniec Jernej Presecnik - 129,5 i 132,5 m.

Czołówka sobotniego konkursu FIS Cup w Zakopanem:

W niedzielę drugi konkurs, który rozpocznie się o 10:30. Półtorej godziny wcześniej wystartuje seria próbna.

Więcej o:
Copyright © Agora SA