Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Niemcy nie wygrali Turnieju Czterech Skoczni od sezonu 2001/2002. W chwili, gdy Sven Hannawald jako pierwszy zwyciężył we wszystkich czterech konkursach tej imprezy, rzucił klątwę na swoich rodaków. - Gdy Stefan Horngacher przychodził do reprezentacji Niemiec to wszyscy eksperci, byli zawodnicy twierdzili, że jego celem numerem jeden. Tymczasem drugi rok z rzędu się nie udaje - mówi dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak.

- Gdy Stefan Horngacher przychodził do reprezentacji Niemiec to wszyscy eksperci, byli zawodnicy twierdzili, że jego celem numerem jeden. Że powinien im to dać skoro to samo robił z Polakami - mówi dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak. Tymczasem trwa drugi sezon pracy Horngachera z tą kadrą i nic w sprawie zdobycia Złotego Orła się nie zmieniło. 

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Hannawald rzucił klątwę. Niemcy od 2002 roku bez zwycięstwa w TCS

Ostatnim niemieckim skoczkiem, który zaznał smaku zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, był Sven Hannawald. Zrobił to w jubileuszowej, 50. edycji imprezy i stał się pierwszym zawodnikiem, który wygrał wszystkie cztery konkursy. Tak rzucił na swoich rodaków klątwę. 

Piotr Żyła opowiedział o imprezie, na której Polacy świętowali triumf Kamila Stocha w Turnieju Czterech SkoczniTak Polacy świątowali triumf Stocha w TCS. Żyła: Nie pamiętam wszystkiego

Od tego momentu Niemcy siedmiokrotnie stawali na podium klasyfikacji generalnej TCS, ale ani razu nie udało im się wygrać Turnieju. W 69. edycji drugi był Karl Geiger.

Andrzej Stękała skomentował fenomenalny skok w treninguAndrzej Stękała robi furorę. Absolutny fenomen. "Polacy go pokochali"

"Horngacher będzie miał ciężki czas"

- Myślę, że Stefan Horngacher będzie miał teraz ciężki czas. Bo wszyscy będą się zastanawiać, dlaczego wyniki w tym sezonie faktycznie były dość słabe. W czołówce znalazł się tylko drugi Karl Geiger. Reszta zawiodła - dodał Majchrzak. 

Słowenia. Zawody w skokach narciarskichZaskakujący problem Kamila Stocha w Titisee-Neustadt. "Miałem trudności"