"Pieluchowe poszło się paść". Piotr Żyła o zwycięstwie Graneruda w prologu

- Ajjj... No i pieluchowe poszło się paść! - tak zwycięstwo Halvora Egnera Graneruda w prologu przed zawodami Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Dlaczego pieluchowe? Bo blisko wygranej był Dawid Kubacki, któremu niedawno urodziła się córka.

Przed ostatnim skokiem prologu w Titisee-Neustadt rozgrywanego zamiast kwalifikacji na prowadzeniu pozostawał Dawid Kubacki. W walce o trzy tysiące franków szwajcarskich, które było nagrodą dla zwycięzcy rywalizacji, pozostał on i lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Żyła o Kubackim: "Przydałyby mu się teraz te trzy tysiące"

Niestety Norweg skoczył 140 metrów, czyli o metr dalej niż Kubacki i to on zwyciężył w prologu. Zabawnie na tę sytuację zareagował Piotr Żyła, który akurat rozmawiał z dziennikarzem Eurosportu, Kacprem Merkiem. - Ajjj... No i pieluchowe poszło się paść! Jutro se odkujemy! - skomentował. 

Niemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil StochNiemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil Stoch

"Jutro full gaz"

Pieluchowe, bo Kubackiemu niedawno urodziła się córka Zuzanna. - No przydałyby mu się teraz na pewno te trzy tysiące - śmiał się Żyła. A co sądzi o swoich piątkowych skokach? - Dzisiaj nawet kwalifikacji nie było, to było takie sobie skakanie. Jutro full gaz - stwierdził Polak.

Andrzej Stękała ze świetnym skokiem na treningu w Titisee-Neustadt!Ależ huknął! Andrzej Stękała o krok od rekordu skoczni. Jest nagranie [WIDEO]

Następna szansa dla Kubackiego na "pieluchowe" już w sobotę. Premia za podium czy zwycięstwo w Titisee-Neustadt na pewno starczyłyby na zakupy przed powrotem do Polski na PŚ w Zakopanem. Pierwszą serię konkursową na Hochfirstchanze zaplanowano na godzinę 16:00, a o godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Dzień później odbędzie się jeszcze jeden konkurs indywidualny, ale przed nim ponownie ze względu na zbyt małą liczbę zawodników nie zaplanowano kwalifikacji, a jedynie serię próbną. Relacje na żywo na Sport.pl.

Granerud wygrywa prolog w Titisee-Neustadt! Świetne skoki Polaków. Kubacki drugiGranerud wygrywa prolog w Titisee-Neustadt! Świetne skoki Polaków. Kubacki drugi

Więcej o: