Zaskakujący problem Kamila Stocha w Titisee-Neustadt. "Miałem trudności"

- Ten rozbieg znowu jest inny. Różni się od tego w Bischofshofen, jest bardziej stromy i miałem tam trochę trudności, ale to dla mnie wyzwanie, które podejmuję - wskazał po piątkowych treningach w Titisee-Neustadt Kamil Stoch.

2., 3., 7. - te miejsca w piątek zajmował Kamil Stoch. Najdalej skoczył w drugim treningu - 138 metrów. W prologu, w którym zawodnicy walczyli nie o awans do konkursu (ten był zagwarantowany przez małą liczbę skoczków na liście startowej - 50), a o trzy tysiące franków szwajcarskich, uzyskał 133 metry i był siódmy.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

 Solidny dzień Stocha w Titisee-Nesutadt. "Warunki nam nie przeszkadzały"

- To był dobry dzień. Solidny, pracowity i z dobrym akcentem: warunkami, które nam dzisiaj nie przeszkadzały. To na pewno pomaga. A czy nie miałem takiej presji jak na Turnieju Czterech Skoczni? Trochę tak, ale wątpię, że ona nas w ogóle opuszcza. Dla mnie każdy dzień na skoczni sprawia, że mam do wykonania pewne zadania i tego pilnuję - wskazał Kamil Stoch dla Eurosportu po prologu. 

"Pieluchowe poszło się paść". Piotr Żyła o zwycięstwie Graneruda w prologu

Problemy sprawia rozbieg. "To dla mnie wyzwanie, które podejmuję"

Polak zdradził, że pierwszego dnia rywalizacji w Titisee-Neustadt miał pewne problemy na skoczni. - Ten rozbieg znowu jest inny. Różni się od tego w Bischofshofen, jest bardziej stromy i miałem tam trochę trudności, ale to dla mnie wyzwanie, które podejmuję. Te naturalne, a nie jak zazwyczaj sztuczne, plastikowe tory najazdowe może nie są idealnie równe, ale to taki powrót do przeszłości i starych czasów, gdy takie tory były wszędzie - opisywał Stoch

Niemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil StochNiemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil Stoch

Czy zwycięzcy 69. Turnieju Czterech Skoczni udało się trochę odpocząć po zawodach ze środy? - Zresetować głowę się udało, odpocząć nie. Ostatnie dwa tygodnie były dla nas bardzo intensywne, trzeba szukać świeżości - przyznał Kamil Stoch. A jak się odpręża? Czyta książkę Harlana Cobena. - "W głębi lasu" jeszcze nieskończone. Przeczytałem w czwartek jeden rozdział, ale nie zdążyłem jej zamknąć. W sumie cieszę się, że ta książka się jeszcze nie kończy i z drugiej strony nie dłuży - mówił. 

Andrzej Stękała ze świetnym skokiem na treningu w Titisee-Neustadt!Ależ huknął! Andrzej Stękała o krok od rekordu skoczni. Jest nagranie [WIDEO]

Na sobotę w Titisee-Neustadt zaplanowano pierwszy konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Godzinę wcześniej ruszy seria próbna. W niedzielę skoczkowie zaprezentują się na Hochfirstschanze w jeszcze jednym konkursie indywidualnym. Relacje na żywo na Sport.pl. 

Więcej o: