Ależ huknął! Andrzej Stękała o krok od rekordu skoczni. Jest nagranie [WIDEO]

Andrzej Stękała wygrał pierwszy trening przed zawodami Pucharu Świata w Titisee-Neustadt po skoku na aż 146 metrów! To jedynie dwa metry bliżej niż obecny oficjalny rekord skoczni Hochfirstchanze.

Stękała po świetnym występie w 69. Turnieju Czterech Skoczni, w którego klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce, w Titisee-Neustadt już od pierwszego skoku prezentuje bardzo wysoką formę. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Stękała blisko rekordu skoczni! 146 metrów!

Polak wygrał pierwszy trening po osiągnięciu aż 146 metrów! Ta odległość to zaledwie dwa metry mniej niż rekord skoczni, który w 2016 roku podczas konkursu Pucharu Świata ustanowił tu Słoweniec Domen Prevc. 

Michal Doleżal z kolejnym wielkim sukcesemWskazał niuans, który pozwolił Stochowi wygrać. Horngacher chciał go podebrać Polakom

Cieszy, że jak widać na filmiku ze skoku Stękały, który na Twitterze zamieścił dziennikarz TVP Sport, Filip Czyszanowski, Polak wylądował ten skok bardzo pewnie. Nie telemarkiem, ale bez przysiadu, czy tym bardziej podpórki.

Niebywałe skoki Polaków w Titisee-Neustadt! Czterech w pierwszej piątceNiebywałe skoki Polaków w Titisee-Neustadt! Czterech w pierwszej piątce

Polacy królowali w treningach! W drugim czterech znalazło się w najlepszej "piątce"

Poza Stękała w czołówce pierwszego treningu znalazł się także Kamil Stoch, który po skoku na 131,5 metra był drugi. Jeszcze lepiej Polacy spisali się w drugiej serii, gdy aż czterech zawodników kadry Michala Doleżala było w najlepszej "piątce" - Jakub Wolny był drugi, Kamil Stoch trzeci, Dawid Kubacki czwarty, a Andrzej Stękała piąty.

Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]

Więcej o: