Niebywałe skoki Polaków w Titisee-Neustadt! Czterech w pierwszej piątce

Polacy w fenomenalnym stylu zaczęli skakanie w Titisee-Neustadt! Andrzej Stękała skoczył aż 146 metrów, czyli tylko o dwa metry bliżej od rekordu skoczni i wygrał pierwszy piątkowy trening przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata. W drugiej serii treningowej 143 metry uzyskał Jakub Wolny i był drugi, a w najlepszej "piątce" znalazło się aż czterech zawodników Michala Doleżala.

W składzie Polaków przed zawodami PŚ w Titisee-Neustadt doszło do wymiany: słabiej spisujących się na Turnieju Czterech Skoczni Klemensa Murańkę i Macieja Kota zastąpili Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Dostali szansę od Michala Doleżala, ale już od pierwszych skoków pokazywali, że potrafią ją wykorzystać. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Bomba Stękały! Dwa metry od rekordu skoczni!

Pierwsza seria treningowa to zwycięstwo Andrzeja Stękały po niesamowitym skoku na 146 metrów. Polak skoczył zatem tylko o dwa metry bliżej niż oficjalny rekord obiektu Domena Prevca. Stękała wyprzedził Kamila Stocha, który uzyskał 131,5 metra oraz lidera Pucharu Świata, Halvora Egnera Graneruda (125 metrów). 

Niemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil StochNiemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil Stoch

Kolejnym z Polaków w klasyfikacji treningu był jedenasty Aleksander Zniszczoł, który także poleciał daleko - 135,5 metra. Trzynaste miejsce zajął Dawid Kubacki (123,5 metra), szesnaste Jakub Wolny (123 metry), a 21. Paweł Wąsek (123,5 metra). Najsłabszym z zawodników Michala Doleżala był 44. Piotr Żyła (107,5 metra). 

Gregor Schlierenzauer podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni. Innsbruck, Austria, 4 stycznia 2020Schlierenzauer tłumaczy się z niechlubnego zachowania. "Przekroczyłem granicę"

Czterech Polaków w pierwszej "piątce" drugiego treningu!

Drugi trening zakończył się dla Polaków równie dobrze - drugie miejsce zajął w nim Jakub Wolny po skoku na aż 143 metry! Wyprzedził go tylko Markus Eisenbichler, który uzyskał taką samą odległość. W pierwszej "piątce" treningu znalazło się aż czterech Polaków: poza Wolnym także trzeci Dawid Kubacki (137 metrów), czwarty Kamil Stoch (138 metrów) i piąty Andrzej Stękała (139 metrów). Trzynaste miejsce zajął Paweł Wąsek (130,5 metra), szesnaste Piotr Żyła (129 metrów), a dwudzieste Aleksander Zniszczoł (126 metrów). 

Prolog zamiast kwalifikacji

W piątek w Titisee-Neustadt nie odbędą się kwalifikacje. Do zawodów zgłoszono 50 zawodników, którzy biorą udział w trzech oficjalnych treningach. Trzeci z nich będzie miał formę prologu - serii, w której skoczkowie powalczą o trzy tysiące franków szwajcarskich wcześniej przeznaczonych dla zwycięzcy kwalifikacji. W sobotnim konkursie wystartują wszyscy zgłoszeni skoczkowie. Relacja na żywo na Sport.pl od 16:15.

Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]

Więcej o: