Niemcy wybrali skoczka wszech czasów. Nie Adam Małysz, nie Kamil Stoch

Niemiecki portal sport1.de wybrał głosami czytelników Janne Ahonena najlepszym skoczkiem wszech czasów. W Top 6 znalazło się również miejsce dla Kamila Stocha.

- Najlepszym skoczkiem narciarskim wg użytkowników serwisu sport1.de został Janne Ahonen, który otrzymał 26 proc. wszystkich głosów. W swojej karierze Fin zdobył dwa srebrne medale na igrzyskach olimpijskich i łącznie dziesięć medali na mistrzostwach świata (5 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe). Oprócz tego dwukrotnie wygrał Pucharu Świata i aż pięciokrotnie Turniej Czterech Skoczni - czytamy na niemieckim portalu.

Były skoczek sprzedał Były skoczek sprzedał "Złotego Orła" wygranego w TCS. "Byłem zaskoczony"

Ahonen wybrany skoczkiem wszech czasów. Wysokie miejsce Stocha

Drugie miejsce zajął Jens Weissflog, który uzyskał 22 proc. - Niemiec był trzykrotnym mistrzem olimpijskim, raz zdobył srebro i wywalczył aż jedenaście medali na mistrzostwach świata - w tym trzy złote. W Turnieju Czterech Skoczni Weissflog zwyciężył czterokrotnie, a w sezonie 1983/84 w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był jedynym zawodnikiem, który zdobył medal olimpijski zarówno w stylu równoległym, jak i V - pisze dalej sport1.de.

Kamil Stoch pokonał Nykaenena

Na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został jedyny Polak, Kamil Stoch (19 proc.) - Oprócz trzech swoich triumfów w Turniejach Czterech Skoczni ma na koncie również cztery medale olimpijskie (trzy złote), pięć medali mistrzostw świata, w tym dwa złote i dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - napisali dziennikarze portalu.

Czwarty był Matti Nykaenen (15. proc.), który jest również jednym z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii z czterema złotymi medalami olimpijskimi, pięcioma tytułami mistrzostw świata i czterema zwycięstwami w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Piąty był Gregor Schlierenzauer (10. proc.), a szósty Sven Hannawald (8 proc.).

Niemiecki dziennikarz: To był zapierający dech w piersiach Turniej. Stoch mógł jeszcze przegraćNiemiecki dziennikarz: To był zapierający dech w piersiach Turniej. Stoch mógł jeszcze przegrać