Były skoczek sprzedał "Złotego Orła" wygranego w TCS. "Byłem zaskoczony"

Manfred Deckert, były skoczek narciarski, a obecnie burmistrz Auerbach sprzedał na aukcji internetowej trofeum "Złotego Orła", które wygrał w sezonie 1981/82 na Turnieju Czterech Skoczni.

29 grudnia Deckert wystawił swoje trofeum wywalczone w TCS na aukcji, w serwisie internetowym eBay. 59-latek zrobił to w słusznej sprawie. Pieniądze, które zebrał, postanowił przeznaczyć dla mieszkańców Auerbach i organizacji charytatywnych.

Zobacz wideo Niemcy prawie 20 lat czekają na wygraną w TCS. "Trudny okres przed Horngacherem"

Trener Norwegów przeszarżował w TCS. Trener Norwegów przeszarżował w TCS. "Będziemy to widzieć częściej. To ekscytujące"

Były wicemistrz olimpijski sprzedał trofeum za triumf w TCS. Wsparł mieszkańców Auerbach

12 750 euro i 99 centów - to ostateczny wynik aukcji Orła Złotego. Były skoczek narciarski nie ujawnił, kto dokładnie dostanie pieniądze, ale przyznał, że będzie to m.in. kilku mieszkańców z jego miejscowości. - Nie będą to tylko instytucje społeczne. Nie chciał podawać żadnych bardziej szczegółowych informacji - możemy przeczytać na portalu freiepresse.de. - Sam byłem zaskoczony, że za taką kwotę poszedł - dodał Deckert, po tym jak w czwartek cena wywoławcza "Złotego Orła" podskoczyła o 2 tys. euro. 

Michal DolezalKontrowersyjne słowa byłego szkoleniowca Polaków. "Doleżal to nie jest wybitny trener"

To nie pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez Deckerta. Wcześniej zlicytował medal olimpijski, a uzyskane pieniądze również przekazał na akcje charytatywne. 59-letni Deckert jest srebrnym medalistą olimpijskim z Lake Placid (1980), a obecnie pełni funkcję burmistrza miasta Auerbach. Oprócz tego jest również honorowym prezesem klubu VSC Klingenthal.