"Thomas przywiózł Orła, ale auta nie oddał." Stoch opublikował post po wygraniu TCS!

Kamil Stoch zabrał głos po trzeciej wygranej w Turnieju Czterech Skoczni w karierze. Na Facebooku odpowiedział m.in. na pytania kibiców o to, czy w nagrodę dostał także samochód, którym na skocznię wjechał Thomas Morgenstern, były austriacki skoczek, który w środę wręczał Polakowi trofeum Złotego Orła. - Thomas przywiózł Orła, ale auta nie oddał - śmieje się Polak w swoim wpisie.

Stoch w środę wygrał ostatni konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, w którym wygrał także klasyfikację generalną i dzięki temu po raz trzeci mógł się cieszyć ze zdobycia Złotego Orła - głównej nagrody obok 20 tysięcy franków szwajcarskich. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Stoch o galerii trofeów: "Zżera mnie ciekawość jak mądra głowa Ewy wkomponuje orła w swój plan doskonały"

Polak w czwartek opublikował post na Facebooku, w którym zwraca się do kibiców. - Dziękuję Wam za wsparcie i dopingowanie nas wszystkich! Odczuwałem je każdego dnia - stwierdził Stoch. Dalej odpowiedział np. na pytanie o samochód, którym na skocznię, żeby wręczyć zawodnikowi Złotego Orła, wjechał były austriacki skoczek, Thomas Morgenstern. Czy on także był nagrodą dla Stocha? - Thomas przywiózł Orła, który jest trzecim w mojej kolekcji, ale auta nie oddał - żartował skoczek. - Nie jest ono nagrodą w Turnieju. Ani nie było kiedy wygrywałem inne edycje TCS - napisał. 

We wpisie zdradza także szczegóły dotyczące jego powstającej galerii trofeów w Zakopanem. - Jest niemal gotowa i zżera mnie ciekawość jak mądra głowa Ewy (żony Stocha - Ewy Bilan-Stoch - przyp.red.) wkomponuje orła w swój plan doskonały - zdradził Stoch.

Zakopane: Puchar Świata w skokach narciarskichNiespodzianka dla fanów skoków! Będzie transmisja z FIS Cup! Wystąpią tam skoczkowie Doleżala!

Teraz Titisee-Neustadt. Najlepsze dopiero przed nami

Podziękował także za zakup kalendarzy jego klubu Eve-nement Team. - Każdy przyczynia się do rozwoju skoków narciarskich. Wierzcie mi, nie zmarnujemy żadnego talentu! - stwierdził Stoch, który w poprzednich latach za uzbieraną kwotę organizował dla skoczków klubu wyjazdy na zagraniczne obozy treningowe. Do całego postu Stoch załączył zdjęcie ze Złotym Orłem, które podpisał: Dream Team. 

Kamil Stoch niemal dogonił Graneruda! Polak wiceliderem listy płac w Pucharze ŚwiataKamil Stoch niemal dogonił Graneruda! Polak wiceliderem listy płac w Pucharze Świata

Teraz Stoch, a także sześciu innych skoczków z kadry narodowej Michala Doleżala - Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny - wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata. - Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach czekają nas znakomite weekendy ze skokami. Dlaczego? Przed nami rywalizacja na skoczniach, które bardzo pasują Polakom - pisał w swoim tekście dziennikarz Sport.pl, Piotr Majchrzak. Te najbliższe konkursy odbędą się w dniach 8-10 stycznia na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Relacje na żywo na Sport.pl.

Piotr Żyła podczas Mistrzostw Świata w Planicy, 13 grudnia 2020Małysz zdradził, ile będzie trwała jeszcze kariera Piotra Żyły. "Pobije jego rekord"

Więcej o: