Niespodzianka dla fanów skoków! Będzie transmisja z FIS Cup! Wystąpią tam skoczkowie Doleżala!

Zawody FIS Cup w Zakopanem będą transmitowane. Konkursy "trzeciej ligi" skoków narciarskich pokaże TVP Sport w dniach 9-10 stycznia.

Jak poinformował dziennikarz TVP Sport, Paweł Baran, stacja pokaże oba konkursy FIS Cup w skokach narciarskich, który w dniach 9-10 stycznia odbędzie się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Dla kibiców to jedna z niewielu okazji do śledzenia zawodów "trzeciej ligi" w telewizji. Rzadko pokazuje się Puchar Kontynentalny, a co dopiero FIS Cup. 

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Zawody FIS Cup w Zakopanem transmitowane! Wystąpią tam zawodnicy kadry narodowej

Zawody mogą być jednak bardzo interesujące. Sztab polskiej kadry zdecydował, że wezmą w nich udział członkowie kadry narodowej Michala Doleżala. Początkowo podano, że wystąpi Jakub Wolny, ale skoczek został powołany na zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, więc można było się spodziewać, że w jego miejsce pojawi się tam Maciej Kot lub Klemens Murańka, którzy po ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen wrócili do kraju. Ostatecznie zmieni go jednak Krzysztof Leja.

Kamil Stoch niemal dogonił Graneruda! Polak wiceliderem listy płac w Pucharze ŚwiataKamil Stoch niemal dogonił Graneruda! Polak wiceliderem listy płac w Pucharze Świata

Poza tym wśród zawodników zgłoszonych do startu znaleźli się także Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Krzysztof Kieta, Szymon Zapotoczny, Stanisław Ciszek, Wiktor Fickowski, Jarosław Krzak, Stanisław Majerczyk, Karol Niemczyk, Adam Niżnik, Wiktor Pękala, Robert Ryś, Jan Rzadkosz, Wiktor Węgrzynkiewicz, Marcin Wróbel, Stefan Hula oraz Tomasz Pilch. 

Piotr Żyła podczas Mistrzostw Świata w Planicy, 13 grudnia 2020Małysz zdradził, ile będzie trwała jeszcze kariera Piotra Żyły. "Pobije jego rekord"

Zawody zaplanowano na sobotę i niedzielę. W pierwszy dzień rozpoczną się oficjalnym treningiem od godziny 9:30, a pierwsza seria rozpocznie się o 11:00 (pierwotnie miała to być 12:00, godzinę zmieniono ze względu na transmisję - przyp.red.). W drugi pierwszą serię konkursową, która wystartuje o 10:30, poprzedzi seria próbna o 9:00. Transmisja na TVP Sport w sobotę ma ruszyć od 10:55, a w niedzielę od 10:25. 

Prezes PZN zdradził kulisy dopuszczenia Polaków do TCS. Prezes PZN zdradził kulisy dopuszczenia Polaków do TCS. "To jak spuszczenie z uwięzi"