Markus Eisenbichler grzmi po fatalnym występie w Bischofshofen. "Gó****ny skok"

- To był gó****ny skok. To był naprawdę zły skok - w taki sposób Markus Eisenbichler skomentował lot na odległość 120,5 m. Niemiec niespodziewanie odpadł już w I serii konkursu w Bischofschofen, przegrywająć w parze KO z Rosjaninem Jewgienijem Klimowem.

Markus Eisenbichler nie będzie dobrze wspominał ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen. Niemca zabrakło w II serii, po tym jak w pierwszej skoczył zbyt krótki i z notą 108,8 pkt zakończył rywalizację dopiero na 35. miejscu, tracąc szansę na czołowe miejsce w całym cyklu, które zajmował przed zawodami w Bischofshofen.

Zobacz wideo "Słowa Graneruda to akt frustracji. Przeprosił i sprawa jest zakończona"

Dawid Kubacki zaskoczony miejscem na podium TCS. Dawid Kubacki zaskoczony miejscem na podium TCS. "Dwa konkursy niespecjalnie mi poszły"

Mocne słowa Eisenbichlera po swojej próbie w Bischofschofen podczas I serii. "To był gó****ny skok"

Eisenbichler bardzo krytycznie ocenił swój skok na 120,5 m. - Ostatecznie nie byłem tak zrelaksowany, jak chciałem. W tej chwili po prostu szukam formy. To był g****** skok. To był naprawdę zły skok - przyznał Niemiec w rozmowie z Eurosportem.

Kamil Stoch ze statuetką za zwycięstwo w Turnieju Czterech SkoczniNiemcy zachwyceni Kamilem Stochem. "Marzenie wydawało się zniszczone"

Ostatecznie zakończył 69. edycję TCS na 16. miejscu, chociaż w połowie rywalizacji zajmował dobre miejsce w czołowej szóstce. Cały turniej zakończył się wygraną Kamila Stocha przed Karlem Geigerem, Dawidem Kubackim i Halvorem Egnerem Granerudem. 

Michal Doleżal podjął decyzję o zmianach w polskiej kadrze na najbliższe zawody Pucharu Świata - 9 i 10 stycznia, które odbędą się w Titisee-Neustadt. W niemieckich zawodach wystąpią Jakub Wolny i Paweł Wąsek, którzy zastąpią Macieja Kota i Klemensa Murańkę. W piątek o godzinie 16:15 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. Na sobotę zaplanowano konkurs na godzinę 16:00. Niedzielny konkurs zacznie się o godzinie 16:30, a półtorej godziny wcześniej odbędą się kwalifikacje.