Doleżal wprowadza dwie zmiany w polskiej kadrze na Puchar Świata

Michal Doleżal podjął decyzję o zmianach w polskiej kadrze na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Titisee-Neustadt. W niemieckich zawodach wystąpią Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Klemens Murańka - taką kadrę na Turniej Czterech Skoczni powołał trener polskich skoczków, Michal Doleżal. Po turnieju, który w kapitalnym stylu wygrał Stoch, skoczkowie przeniosą się do Titisee-Neustadt, gdzie w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata.

Zobacz wideo "Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"

Doleżal podjął decyzję o zmianach w kadrze. Dwóch najsłabszych zawodników w Turnieju Czterech Skoczni, czyli Murańkę i Kota, zastąpią inni zawodnicy. Do Niemiec przyjadą Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. 

Zmiany w polskiej kadrze na PŚ w Titisee-Neustadt

Wolny i Wąsek przed tygodniem z dobrej strony pokazali się w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu i w nagrodę awansowali do Pucharu Świata, w którym obaj zdobywali już punkty w tym sezonie. 

Halvor Egner Granerud i Kamil StochKamil Stoch pierwszy raz odniósł się do zamieszania z Granerudem

Wąsek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 37. miejsce, czyli wyższe niż (50.) i tylko o jedną pozycję gorsze niż Murańka. Wąsek zdobył w tym sezonie 55 punktów. Wolny zajmuje 53. miejsce w Pucharze Świata z 16 punktami. To tylko punkt gorzej od Kota.

Piotr Gliński o sukcesie Kamila StochaPiotr Gliński po triumfie Kamila Stocha: Minister sportu zbankrutuje. A niech tam!

W piątek o godzinie 16:15 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. Zawody zaplanowano na godzinę 16:00. Niedzielny konkurs zacznie się o godzinie 16:30, a półtorej godziny wcześniej odbędą się kwalifikacje.

Więcej o: