Schlierenzauer wściekły! Odmówił i został zdyskwalifikowany

Gregor Schlierenzauer nie będzie dobrze wspominał 69. Turnieju Czterech Skoczni. Austriak, który dwukrotnie wygrywał tę imprezę, w tym roku brał udział jedynie w austriackiej części zawodów, którą zakończył niechlubnym akcentem.

31-letni Schlierenzauer mógł mieć spore nadzieje na dobry wynik w Bischofshofen, po tym jak we wtorkowych kwalifikacjach zajął wysokie, dziesiąte miejsce. W samym konkursie jednak "Schlieri" totalnie zawalił - jego skok na 115 metrów był jednym z najgorszych tego dnia. 

Zobacz wideo "Słowa Graneruda to akt frustracji. Przeprosił i sprawa jest zakończona"

Austriacki skoczek nie został jednak w Bischofshofen w ogóle sklasyfikowany, jako że wściekły po swojej próbie odmówił poddania się regulaminowej kontroli sprzętu i jury nie miało innego wyjścia, jak tylko zdyskwalifikować sześciokrotnego mistrza świata.

Mocny komentarz Pointnera o Schlierenzauerze: Mocny komentarz Pointnera o Schlierenzauerze: "Pozostawił dużo spalonej ziemi"

Wielka frustracja mistrza

Wygląda na to, że wybuch Schlierenzauera, który w swojej karierze wygrał rekordową liczbę 53. konkursów Pucharu Świata związany jest z jego ogromną frustracją powodowaną fatalnymi wynikami w bieżącym sezonie. Wystarczy wspomnieć, że "Schlieri" tylko dwukrotnie awansował do "30" zawodów PŚ, gromadząc łącznie zaledwie 8 punktów (za 24. i 30. miejsce w Engelbergu). 

Podsumowaniem słabej formy 31-latka był fakt, iż wystąpił on jedynie w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni, jako że na niemieckie konkursy w ogóle nie został powołany. W Innsbrucku i Bischofshofen sam zawodnik tylko potwierdził, że trener Andreas Widhoelzl podjął dobrą decyzję, ani razu nie awansując do drugiej serii

Tak wygląda klasyfikacja końcowa TCS! Kamil Stoch zdeklasował, Polacy rządzą!Tak wygląda klasyfikacja końcowa TCS! Kamil Stoch zdeklasował, Polacy rządzą!

Więcej o: