Kamil Stoch drugim najstarszym zwycięzcą TCS w historii

Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni i stał się drugim najstarszym zawodnikiem, któremu udało się wygrać tę imprezę! W całej historii starszym zwycięzcą był tylko Sepp Bradl.

Kamil Stoch w kapitalnym stylu wygrał drugi konkurs TCS z rzędu i  wygrał 69. Turniej Czterech Skoczni. W ostatnich dniach wydaje się być nie do powstrzymania. Polak w czasie 69. Turnieju Czterech Skoczni rozkręcał się z każdym kolejnym konkursem. Choć jeszcze w Oberstdorfie i Ga-Pa skoki Stocha nie były idealne, to już wtedy czuć było, że u Polaka zbliża się wielka forma. I ta wybuchła w Innsbrucku, gdzie Stoch popisał się dwoma znakomitymi skokami, a konkurs w Bischofshofen był koncertem Polaka. 139 i 140 metrów, to odległości Stocha w ostatnim konkursie TCS. Jakby tego było mało, skoczek obejrzał także dwie noty po 20 pkt! 

Zobacz wideo Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"

Stoch drugim najstarszym zwycięzcą TCS

Stoch przyzwyczaił nas do tego, że bije rekordy długowieczności i teraz dzięki wygranej w 69. Turnieju Czterech Skoczni stał się drugim najstarszym zawodnikiem, który tego dokonał. Najstarszym zwycięzcą TCS jest Sepp Bradl, który wygrywał turniej, mając 35 lat i 3 dni. Kamil Stoch wskoczył już na drugie miejsce, bo wygrana przytrafiła mu się w wieku 33 lat i 226 dni. Trzeci w tej klasyfikacji jest Jens Weissflog, który wygrywał TCS, mając 31 lat, 5 miesięcy i16 dni. 

Stoch czwarty w klasyfikacji wszechczasów Turnieju Czterech Skoczni!

Zwycięstwo sprawia, że Kamil Stoch zrównał się w klasyfikacji wszechczasów Turnieju Czterech Skoczni z Helmutem Recknagelem (obaj mają po 3 zwycięstwa w TCS) na czwartej pozycji. Przed nim już tylko Janne Ahonen (5 zwycięstw, 3 drugie miejsca, 2 trzecie pozycje), Jens Weissflog (4 zwycięstwa, 4 drugie miejsca, 1 trzecia pozycja) i Bjoern Wirkola (3 zwycięstwa, 2 drugie miejsca i 1 trzecia pozycja).

Więcej o:
Copyright © Agora SA