Małysz wskazuje następcę Kamila Stocha. Widzi tylko jedną możliwość. "Mają swój klub, kto wie"

Kamil Stoch wygrał w Bischofshofen po raz 38. w karierze i już tylko jednej wygranej brakuje mu do wyrównania liczby zwycięstw Adama Małysza. - To była kwestia czasu i ja o tym doskonale wiedziałem. Za każdym razem ktoś powtarza, że Kamil może mnie wyprzedzić, ale przecież to mogło się już wydarzyć - mówił sam Małysz dla TVP po zawodach.

Adam Małysz po konkursie w Bischofshofen został zapytany w studiu TVP o porównanie Turnieju, który sam wygrywał 20 lat temu i tego, który w środę wygrał Stoch. - Jest dużo więcej emocji, niż kiedy ja wygrywałem, nawet jeśli nie ma kibiców na skoczni. Mamy pierwsze miejsce w TCS, ale też trzecie, piąte i szóste. To historyczny, niesamowity sukces. I pokazuje, że stworzenie jednej kadry narodowej, połączenie w nią kadry A i kadry B miało sens - mówił Małysz

Zobacz wideo "Zamieszanie przed TCS mogło mieć pozytywny wpływ na polskich skoczków"

Małysz: "Michal kontynuował świetną pracę, gdy Stefan odszedł. A teraz w zasadzie przerósł mistrza"

- Ściągnęliśmy Stefana Horngachera, żeby pokazał nam, co się dzieje na świecie. Cieszyliśmy się wynikami i tym, że Michal kontynuował świetną pracę, gdy Stefan odszedł. A teraz w zasadzie przerósł mistrza, przynajmniej na dziś ma za sobą większy sukces na tym Turnieju. To coś niesamowitego, fajnie, że mamy taki zespół i możemy tak wygrywać - ocenił Małysz. - Staliśmy się drużyną, której nikt nie zlekceważy. Jesteśmy potęgą i pokazała to sytuacja w Oberstdorfie, gdy wszyscy to zrozumieli, włączyli nas z powrotem do rywalizacji i dlatego tu dziś stoimy jako zwycięzcy - stwierdził Małysz. 

Kamil Stoch pozycja najazdowaKamil Stoch deklasuje rywali dzięki zmianie wprowadzonej przed TCS. Piorunujący efekt

Małyszowi trudno wyobrazić sobie drugiego takiego skoczka jak Stoch. "Może jakiś potomek?"

Kamil Stoch dzięki wygranej w Bischofshofen ma już 38 zwycięstw w Pucharze Świata i brakuje mu już tylko jednego do wyrównania liczby wygranych właśnie Adama Małysza. - To była kwestia czasu i ja o tym doskonale wiedziałem. Za każdym razem ktoś powtarza, że Kamil może mnie wyprzedzić, ale przecież to mogło się już wydarzyć. I ja na to pracuję w polskim związku - wskazywał Małysz. 

Schlierenzauer wściekły! Odmówił i został zdyskwalifikowanySchlierenzauer wściekły! Odmówił i został zdyskwalifikowany

- Trudno mi wyobrazić sobie, że może się druga taka osoba narodzić. Może jakiś potomek, może jakiś młody Stoch? Mają swój klub, więc kto wie - śmiał się Adam Małysz

Kamil Stoch drugim najstarszym zwycięzcą TCS w historiiKamil Stoch drugim najstarszym zwycięzcą TCS w historii

Więcej o: